Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 3141
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: "Wspólnie dla Niepodległej" – wyjątkowy projekt uczniów ze Szczawna–Zdroju

Wtorek, 13 listopada 2018, 6:34
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: "Wspólnie dla Niepodległej" – wyjątkowy projekt uczniów ze  Szczawna–Zdroju
Fot. użyczone
Dyrektor, grono pedagogiczne i uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie–Zdroju z Oddziałami Gimnazjalnymi w wyjątkowy sposób uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach projektu "Wspólnie dla Niepodległej", na którego realizację pozyskali grant z Fundacji Santander Bank, stworzyli pocztówkę okolicznościową, która wraz z pozdrowieniami i zaproszeniem do wspólnego zaśpiewania hymnu państwowego została wysłana do polskich szkół poza granicami kraju oraz do polskich placówek dyplomatycznych. Pomysł wzbudził zainteresowanie polskich dzieci za granicą i organizatorzy zaczynają otrzymywać pierwsze filmy, zdjęcia, prezentacje multimedialne, pozdrowienia i życzenia. Dotychczas swoje dzieła nadesłały szkoły z Hiszpanii, Islandii, Francji, Łotwy, Litwy, Holandii oraz Czech. Uczniowie szczawieńskiej podstawówki przyznają, że cieszy ich fakt, że tak jak oni, również ich rodacy odczuwają dumę z bycia Polakami.

Również pracownicy polskich placówek dyplomatycznych w Berlinie, Charkowie i Genewie przesłali życzenia dla społeczności szkolnej oraz zdjęcia z obchodów jubileuszu. Efektem podsumowującym tę część projektu będzie stworzenie filmu prezentującego i łączącego działania zaangażowanych szkół.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group