Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4519
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WWS jednak za wnioskiem Wilda

Piątek, 7 stycznia 2011, 16:11
Aktualizacja: Sobota, 8 stycznia 2011, 8:12
Autor: red
Wałbrzych: WWS jednak za wnioskiem Wilda
WWS jednak za wnioskiem Nowoczesnego Wałbrzycha
Fot. Wiktor Bąkiewicz, Świdniczka.com
Okazuje się jednak, że Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa popiera wniosek komitetu Nowoczesny Wałbrzych dotyczący unieważnienia wyborów samorządowych w Wałbrzychu.

Podczas rozprawy w Sądzie Okręgowym w Świdnicy dotyczącej wniosku Nowoczesnego Wałbrzycha w sprawie unieważnienia wyborów samorządowych w Wałbrzychu, największe zdziwienia dziennikarzy i gapiów wywołało zachowanie członków PiS-u i WWS-u. Politycy z tych właśnie ugrupowań, ku zaskoczeniu wszystkich, opowiedzieli się za odrzuceniem wniosku Patryka Wilda i jego komitetu o unieważnieniu wyborów. To dziwna decyzja, tym bardziej, że WWS i PiS także wystąpiły z formalnymi wnioskami o unieważnienie wyborów samorządowych w Wałbrzychu.

Podczas rozprawy na pytanie dotyczące odrzucenia wniosku odpowiedziała tylko część świadków. Duża grupa już znacznie wcześniej opuściła salę rozpraw. Tak było m.in. z Mirosławem Lubińskim, kandydatem WWS w wyborach na stanowisko prezydenta Wałbrzycha.

Teraz Mirosław Lubiński i Longin Rosiak złożyli w Sądzie Okręgowym w Świdnicy pismo procesowe, w którym podkreślają, że popierają wniosek Nowoczesnego Wałbrzycha o unieważnieniu wyborów. Mirosław Lubiński w rozmowie z Wałbrzyszkiem tłumaczył, że podczas rozprawy członkowie WWS-u zostali wprowadzeni w błąd i nieświadomie zagłosowali za odrzuceniem wniosku Patryka Wilda.

Oto treść pisma procesowego:

Działając w imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa, w związku z protestem wyborczym KWW Patryka Wilda „Nowoczesny Wałbrzych” syg. Akt: I Ns 400/10, prostuje stanowisko KWW Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa i wszystkich jego kandydatów do rady miasta oraz powiatu (Andrzej Gniatkowski, Grzegorz Kozłowski, Mirosław Mróz, Marcin Nowak, Longin Rosiak, Patrycja Grzebska, Małgorzata Rosiak, Mirosław Lubiński, Andrzej Mielczarek, Marcin Mróz, Ryszard Nowak, Alicja Rosiak, Paweł Szpur, Sylwester Bernatowicz), zawarte w protokole z rozprawy z dnia 04 stycznia 2011 roku. Popieramy i wnosimy o uwzględnienie protestu wyborczego KWW Patryka Wilda.

Longin Rosiak, Mirosław Lubiński

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group