Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa Jolanty Będkowskiej

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Sobota, 10 listopada 2012, 11:42
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
9 listopada w Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju miało miejsce niecodzienne wydarzenie: wystawa obrazów Jolanty Będkowskiej zatytułowana „Jej pierwszy raz…”.

Impreza miała się rozpocząć o 17.00, ale już dużo wcześniej zaczęli przybywać chętni do obejrzenia wystawy.

Wernisaż oficjalnie otworzył dyrektor Centrum Kultury, Andrzej Gniatkowski, który w krótkich słowach powitał artystkę i zgromadzonych gości. Następnie głos zabrała Jolanta Będkowska, dziękując gościom za przybycie i opowiadając o początkach swojej „przygody” z malarstwem.

Artystka zainteresowanie rysunkiem przejawiała od dzieciństwa, ale malować zaczęła dopiero 10 lat temu. Początkowo była to tempera i akwarela na desce i płycie, od dwóch lat artystka maluje akwarelą i akrylem na płótnie. Wyjaśniła też zebranym, skąd taki tytuł wystawy – „Jej pierwszy raz…” – ponieważ jest to pierwsza wystawa prac artystki.

Po zakończeniu przemowy, autorka przez długi czas odbierała podziękowania i gratulacje od rozentuzjazmowanych gości. Zwiedzający mieli możliwość podziwiania ponad 50 prac, przedstawiających kwiaty, martwą naturę, krajobraz, architekturę i portret. Obrazy artystki cechują ciepłe barwy, bogactwo szczegółów i mnogość kolorów. Kilkadziesiąt osób w skupieniu przez długi czas oglądało prezentowane obrazy, omawiając szczegóły i zachwycając się ich różnorodnością.

Bardzo dobra organizacja wystawy przez Centrum Kultury sprzyjała długim rozmowom i kontemplowaniu prac malarki. Artystka w rozmowie ujawniła, że obrazy powstają z potrzeby serca i że nie jest to ostatnia wystawa.

Gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny wernisaż.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group