Piątek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 3043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II

Środa, 30 kwietnia 2014, 6:30
Autor: red.
Wałbrzych: Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Atrium Biblioteki pod Atlantami odbyło się uroczysty wernisaż wystawy fotografii poświęconej Karolowi Wojtyle, czyli błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Wystawa została zorganizowana z okazji Kanonizacji Ojca św. Jana Pawła II.

„Santo subito – święty natychmiast – rozbrzmiewało od kwietnia 2005 roku po Placu Świętego Piotra w Watykanie aż do 27 kwietnia 2014 roku. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Papież Franciszek ogłosił świętymi papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Bliski naszym sercom jest dziś więc Jan Paweł II – Polak, patriota, pielgrzym i papież, który przedstawiał całym swym pontyfikatem Boga jako miłość, Boga jako Ojca. Otwarty człowiek sztuki i kultury, który jednoczył ludzi bez względu na wyznanie czy pochodzenie. Był dla każdego człowieka wzorem do naśladowania, pośród studentów zyskał miano wujka a pośród całego świata – ojca. Nie chciał, aby stawiano mu pomniki, pragnął żywego znaku jego obecności” – tymi słowami Agnieszka Szczęsna z Biblioteki pod Atlantami dokonała otwarcia wystawy

Następnie w barwny i ciekawy sposób opowiadała zgromadzonym zarówno o Janie Pawle II jak i o każdym znajdującym się na wystawie zdjęciu i sytuacji w jakiej zostało ono zrobione. Podczas wystawy zaprezentowane zostały fotografie przedstawiające nie tylko miasta bliskie Karolowi Wojtyle, takie jak Kraków czy Wadowice, ale też miejsca i ludzie, którzy pamiętają o słowach Jana Pawła II. Otwarciu wystawy towarzyszył występ chóru Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie PSP nr 28 udali się do Akademii Młodych na projekcję filmu o Janie Pawle II. Odbył się też quiz wiedzy na temat Karola Wojtyły. Na laureatów czekały ciekawe nagrody.

Organizatorem wystawy jest Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Biblioteki pod Atlantami. Wystawę można oglądać do 13 maja br.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group