Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wywiad z Grzegorzem Samczukiem – dyrektorem Galerii Victoria

Czwartek, 9 stycznia 2014, 15:30
Aktualizacja: Piątek, 31 stycznia 2014, 12:52
Autor: red.
Wałbrzych: Wywiad z Grzegorzem Samczukiem – dyrektorem Galerii Victoria
Fot. użyczone
O minionym 2013 roku, o planach na 2014 rok rozmawiamy z dyrektorem Galerii Victoria – Grzegorzem Samczukiem.

Jakie zmiany nastąpiły na przestrzeni czasu – od początku istnienia Galerii?

Zmian, jakie dokonały się na przestrzeni ostatnich ponad 3 lat, było na tyle dużo, że nie sposób omówić je wszystkie. Pozwólcie Państwo, że wymienię tylko kilka najważniejszych.

Po pierwsze chciałbym wspomnieć o zmianach, które dokonały się w ostatnim roku funkcjonowania obiektu. Od 1 lutego 2013 zmienił się Zarządca obiektu GV. W związku z tym dzięki bezpośredniej współpracy i zaangażowaniu Inwestorów obiektu staliśmy się bardziej bliscy nie tylko Najemcom, ale i Klientom odwiedzającym obiekt.

Podstawową zmianą, jaka zaszła i na którą trzeba było czekać aż 3 lata (a być może tylko 3 lata!) to wzrost rozpoznawalności marki, jaką niewątpliwie jest Galeria Victoria. Oferta, jaką kierujemy do Klientów w zakresie nie tylko handlowym, ale i rozrywkowym, stale wzrasta, jest różnorodna i na coraz wyższym poziomie. Nadal będziemy dążyć do tego, aby nasz obiekt pełnił funkcję nie tylko handlową. Chcielibyśmy, aby odwiedzający nas Klienci oprócz zakupów mogli spędzić czas w sposób ich zadawalający, chociażby spotykając się ze znajomymi w ulubionej kafejce, kinie czy z dziećmi na placu zabaw.

Wprowadzając poniższe główne zmiany udało się mocno poprawić dostępność do obiektu:
• dodatkowy wjazd na parking górny od strony ulicy 1 Maja, co pozwoliło bezpośrednio zjeżdżając z ulicy 1 Maja zaparkować auto obok wejścia do rotundy
• uruchomiono dodatkowe wejście do obiektu od strony ulicy Skarżyskiej, aby Klienci odwiedzający GV z tego kierunku nie musieli obchodzić budynku i iść do rotundy, a mogli wejść do obiektu najkrótszą drogą
• włączono przystanek znajdujący się na terenie GV do rozkładu jazdy komunikacji miejskiej linii nr 2, tak aby mieszkańcy Piaskowej Góry, Starego Zdroju i innych dzielnic mieli możliwość dojazdu komunikacją publiczną.

Oczywiście zmiany związane z wynajmem również były znaczące. Rok zamknęliśmy poziomem komercjalizacji bliskim 95% całkowitej powierzchni najmu. Dzięki sprawnej polityce najmu oprócz wzajemnych zmian Najemców dotyczących tych samych lokali zaczęli pojawiać się również nowi Najemcy. Wspomnę tylko o ostatnim, który na poziomie +1 w skrzydle wschodnim otworzy ponad 700m2 pod szyldem Agata Home już na początku stycznia 2014.

Ostatnią, ale chyba jedną z najważniejszych rzeczy, o jakiej chciałbym wspomnieć, to nasze uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta i regionu. Staramy się być firmą odpowiedzialną w biznesie i czynnie uczestniczyć w tym, co dzieje się na co dzień. Nie tylko wspomagamy lokalne szkoły, stowarzyszenia organizując nieodpłatnie akcje na terenie obiektu GV, ale również wychodzimy na zewnątrz wspomagając lokalne wydarzenia sportowe czy kulturalne.

Jak podsumować możemy rok 2013? Czy był on dla Galerii lepszy, czy gorszy – niż poprzedni?

Niewątpliwie rok 2013 był lepszy pod każdym względem. Złożyło się na to wiele czynników, a wśród nich m.in. zwiększenie liczby Najemców, zwiększenie odwiedzalności obiektu, wprowadzenie ułatwień związanych z dostępnością do obiektu czy udane wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Te ostatnie doceniono w ogólnopolskim rankingu przeprowadzonym przez portal branżowy galeriahandlowe.pl gdzie pośród 130 Galerii Handlowych z całej Polski, Galeria Victoria zdobyła 8. miejsce.

Ile osób do tej pory odwiedziło centrum?

W roku 2013 Galerię Victoria odwiedziło prawie 4 mln klientów. Odnotowaliśmy wzrost odwiedzalności na poziomie 5%, co na płaszczyźnie średnich wskaźników odwiedzalności centrów handlowych w Polsce jest bardzo dobrym, ponad przeciętnym wynikiem.

W Galerii organizowanych jest wiele imprez. Z których jesteście Państwo najbardziej zadowoleni? Które na pewno zostaną powtórzone?

Galeria Victoria to jedyne na Dolnym Śląsku (oraz jedno z nielicznych w całej Polsce) centrum handlowe, w którym praktycznie każdy weekend niósł ze sobą specjalnie przygotowane dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic atrakcje, co bezpośrednio przełożyło się na wspomniany wcześniej wzrost liczby klientów. Poza licznymi imprezami takimi jak Puchar Polski Strongmen, Czekoladowy Weekend, Wiosna w Klimatach Orientu, Gwiezdne Wojny w Galerii Victoria, Dzień Dziecka z Monster High i Hot Wheels czy Wielkie z Lego Budowanie, gościliśmy w Galerii takie osoby jak Liber i Natalia Szroeder, Grzegorz Halama, Dariusz Gnatowski i Piotr Cyrwus. Strzałem w “10-tkę” okazały się także obie Noce Zakupów. Staramy się, aby przy tak dużym natężeniu imprez zachować oryginalność. W związku z tym powtarzamy jedynie te wydarzenia, które dyktuje nam kalendarz np. Walentynki czy Dzień Dziecka. Za każdym razem jednak zmienia się formuła samego eventu.

Jakie są plany na przyszły rok? Czego możemy się spodziewać?

W 2014 roku będziemy kontynuować do tej pory prowadzoną politykę nie tylko w zakresie wynajmu, ale również we wszystkich innych dziedzinach naszej działalności. Chcielibyśmy skomercjalizować całość brakującej powierzchni oraz z coraz większym zaangażowaniem spełniać oczekiwania Klientów i Najemców w zakresie wydarzeń kulturalno-rozrywkowych jak i naszej działalności odpowiedzialnego społecznie biznesu.

Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim Klientom, Najemcom, Kooperantom oraz osobom związanym z Galerią Victoria w Nowym 2014 Roku dużo zdrowia, spełnienia marzeń, spokoju oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group