Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: XI Forum Osób Niepełnosprawnych

Piątek, 12 grudnia 2014, 7:40
Aktualizacja: Wtorek, 16 grudnia 2014, 7:31
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: XI Forum Osób Niepełnosprawnych
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Hotelu "Maria" odbyło się XI Forum Osób Niepełnosprawnych, oraz konferencja w ramach projektu "Wypracowanie skutecznych metod aktywizacji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych". Oprócz debaty i dyskusji w ramach Forum zorganizowano również kiermasz, oraz występy artystyczne.

"Dzisiejsze Forum będzie poświęcone integracji osób niepełnosprawnych w zakresie aktywizacji zawodowej. W ubiegłym roku, podczas X Forum również mówiliśmy o tej aktywizacji i o naszych planach i zamiarach. Warto przypomnieć i podkreślić, że od tego roku działa u nas pierwszy zakład aktywności zawodowej dla osób niepełnosprawnych" - powiedziała na wstępie Jolanta Ceran - Prezes Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

Celem Forum było przedstawienie dorobku organizacji zajmujących się pracą na rzecz osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, nawiązywanie kontaktów i współpracy, integracja organizacji pozarządowych, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem a także wypracowanie alternatywnych form współpracy między instytucjami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi.

W ramach Forum odbyła się debata na temat rozwoju działalności "Centrum 5i", oraz współpracy z instytucjami działającymi na rzecz integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. W debacie udział wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu a także przedstawiciele MOPS, Urzędu Pracy, PCPR, Urzędu Miasta i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

O planach uruchomienia "Centrum 5i" roku mówił Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej:

"Jestem bardzo szczęśliwy, wszyscy - jeżeli chodzi o Fundację i osoby które z nami współpracują - jesteśmy szczęśliwi, że w tym roku zakończyliśmy realizację projektu, którego skutkiem jest powołanie "Centrum 5i", czyli miejsca, w którym już od przyszłego roku będziemy starali się stworzyć jak najlepsze warunki do integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Remont siedziby trwa, skończy się zapewne w grudniu, lub na przełomie roku. Mogę Państwa zapewnić, że dzięki nawiązanym relacjom, dzięki rzeszy osób, które współpracują z nami, dzięki 27 osobom z niepełnosprawnością, które przez rok współpracowały z nami, żeby stworzyć ten model "Centrum 5i" wiemy napewno, że to miejsce integracji zostanie uruchomione".

Podczas Forum odbyły się występy artystyczne zespołu wokalno-tanecznego "Iskierki" z ZSZS i zespołu wokalnego z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin ZSZS, oraz kiermasz z produktami wykonanymi przez podopiecznych organizacji biorących udział w Forum a także prezentacja wyników badań i ekspertyzy rynku pracy FIO 2014.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group