Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 2211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: XV Maraton Pisania Listów

Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 6:30
Autor: red.
Wałbrzych: XV Maraton Pisania Listów
Fot. Robert Bajek
W minioną sobotę w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Wałbrzychu, podobnie jak w blisko 500 miejscach w całej Polsce, odbył się XV Maraton Pisania Listów Amnesty International. Już po raz drugi wałbrzyszanie włączyli się do tej ogólnoświatowej akcji. W roku ubiegłym mieszkańcy naszego miasta napisali 2106 listów. W tym roku liczba listów wyniosła 3406, co świadczy o sukcesie i rosnącym zainteresowaniu tą akcją.

Organizowana w Polsce od 2001 roku akcja ma na celu pomoc i udzielenie wsparcia osobom lub grupom osób z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane. List, skierowany do władz danego kraju, może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Maraton odbywa się zawsze w okolicach 10 grudnia, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

W tym roku listy mają na celu obronę między innymi ukraińskiego reżysera, aresztowanego przez rosyjskie służby, chińskiej aktywistki, uwięzionej za pokojowe protesty, kobiet z RPA walczących o dostęp do opieki zdrowotnej, studenta z Wenezueli, torturowanego za udział w proteście, społeczności Bhopalu z Indii, walczącej o sprawiedliwość dla ofiar katastrofy przemysłowej, blogera z Arabii Saudyjskiej, uwięzionego za założenie strony internetowej i innych osób, których prawa zostały złamane.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group