Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2638
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych za nami

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 9:03
Aktualizacja: Wtorek, 23 sierpnia 2016, 9:12
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych za nami
Fot. Robert Bajek
2500 biegaczy z różnych stron Polski i Świata stanęło dzisiaj na starcie XVII Toyota Półmaratonu Wałbrzych. Najlepsi okazali się biegacze z Kenii.

Wałbrzyski Toyota Półmaraton to jedna z najważniejszych cyklicznych imprez sportowych w naszym mieście. Jej celem jest popularyzacja biegów masowych i biegania jako formy aktywności ruchowej, oraz promocja miasta. Start Biegu Głównego miał miejsce w Rynku o godzinie 11.00, meta natomiast znajdowała się na Placu Magistrackim. Trasa półmaratonu wiodła między innymi przez ulicę Sienkiewicza, Plac Magistracki, Dmowskiego, Drohobycką, Słowackiego, Barlickiego, Aleję Wyzwolenia, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, Plac Skarżyńskiego, Lotników, Chrobrego, 1-go Maja, Matejki, Plac Grunwaldzki i Plac Teatralny.

Uczestnicy półmaratonu klasyfikowani byli w ośmiu kategoriach wiekowych, z dodatkowym podziałem na płeć. Organizatorzy przygotowali nagrody dla najlepszych biegaczy w klasyfikacji generalnej, drużynowej i poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy biegacze, którzy ukończyli półmaraton w wyznaczonym limicie czasowym brali udział w losowaniu nagród specjalnych, wśród których znalazły się wycieczki zagraniczne, sprzęt AGD, sprzęt RTV, oraz nagroda główna - samochód Toyota AYGO.

W ramach XVII Toyota Półmaratonu Wałbrzych zorganizowano również V Mistrzostwa Polski Pracowników Służby Zdrowia w Półmaratonie, "Bieg Po Zdrowie" na dystansie 7 kilometrów, Mistrzostwa pracowników Toyota w Półmaratonie i V Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników Zakładów Faurecia. Ciekawostką tegorocznej edycji półmaratonu był start wałbrzyskiego maratończyka Witolda Radke, który wystartował dwie godziny przed oficjalnym startem do Biegu Głównego, aby po raz setny w swojej biegowej karierze pokonać pełen dystans maratoński.

W ramach imprezy na trasie biegu znalazło się wiele atrakcji, przygotowanych przez wałbrzyskie instytucje kultury: Teatr Lalki i Aktora, Teatr Dramatyczny, Bibliotekę pod Atlantami, Muzeum Porcelany i Filharmonię Sudecką. Organizatorami XVII Toyota Półmaratonu Wałbrzych byli: Prezydent Miasta Wałbrzycha, Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua Zdrój i Stowarzyszenie Biegaj-Zapobiegaj. Pełna lista wyników półmaratonu już wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group