Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3076
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Z nożem na policjantów

Wtorek, 16 lutego 2021, 10:36
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Z nożem na policjantów
Fot. KMP Wałbrzych
Podejrzany o podpalenia radiowozu Straży Miejskiej w rękach wałbrzyskich policjantów. 33–letni mieszkaniec Szczawna–Zdroju został zatrzymany.

Wałbrzyscy funkcjonariusze informację o podpaleniu zaparkowanego przy ul. Kościuszki w Szczawnie-Zdroju radiowozu miejscowej Straży Miejskiej otrzymali w niedzielę około godziny 14:30. W wyniku przeprowadzonych czynności, m.in. po analizie monitoringu i rozmowach z mieszkańcami tej miejscowości, policjanci bardzo szybko ustalili, że osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia jest właśnie mieszkaniec Szczawna-Zdroju.

W wyniku dalszej pracy operacyjnej policjanci wytypowali, gdzie może przebywać mężczyzna, którego wizerunkiem dysponowali i udali się do jednego z budynków przy ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. To właśnie tam mundurowi zauważyli odpowiadającego rysopisem 33-latka, który to na widok policjantów próbował się oddalić, a kiedy to mu się nie udało skierował w kierunku do funkcjonariuszy nóż sprężynowy.

Po zastosowaniu przez wywiadowców wałbrzyskiej komendy środków przymusu bezpośredniego, mężczyzna został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był trzeźwy. 33-latek noc spędził w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Przyznał się do podpalenia samochodu. Obecnie decyzją lekarza został umieszczony w zamkniętym oddziale szpitala psychiatrycznego na obserwacji. Kiedy stan zdrowia mężczyzny pozwoli na wykonanie z nim dalszych czynności procesowych, zostanie przez policjantów doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
10
67%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group