Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3931
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Z wizytą na Śląsku

Sobota, 9 kwietnia 2022, 11:04
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Kraj: Z wizytą na Śląsku
Fot. TAK dla Polski
Prezydent Roman Szełemej wziął udział w kongresie założycielskim regionalnych struktur TAK! Dla Polski Śląskie.
- Na inaugurację do Katowic z innych regionów przyjechali prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie z całej Polski z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i Jackiem Karnowskim - Prezydentem Miasta Sopotu na czele. Ruch Samorządowy Tak Dla Polski to największa ogólnopolska organizacja zrzeszająca polskich samorządowców ze wszystkich województw. Razem walczymy o przyszłość naszych małych ojczyzn - podsumowuje spotkanie Roman Szełemej.

Po Gdańsku i Poznaniu przeszedł czas na Katowice. To już 8 tego typu wydarzenie w Polsce, które okazało się jak do tej pory największym, i wszystko wskazuje na to, że będą kolejne. W Międzynarodowe Centrum Kongresowym Katowice samorządowcy rozmawiali o sytuacji samorządów w kontekście wojny w Ukrainie oraz bardzo ważnych dla naszych małych ojczyzn postulatach: zdrowiu, Funduszu Rozwoju Polski Lokalnej, demokratycznej szkole, stabilnych budżetach, wspólnotach, o zielonym samorządzie.

- Co ważne, nie chcemy wojny ani rywalizacji, tylko partnerstwa, stabilnej sytuacji finansowo-prawnej oraz transparentnych zasad współpracy, które umożliwią nam sprawne i wielowymiarowe rozwijanie naszych miast, miasteczek i wsi. Dbamy o obywatelskie wartości oraz demokrację i łączy nas poczucie wielkiej odpowiedzialności za nasze lokalne wspólnoty, Polskę, a dzisiaj także Ukrainę - mówi Anna Jonczyk-Drzymała, zastępca burmistrza miasta Lublińca.

Twoja reakcja na artykuł?

3
17%
Cieszy
4
22%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group