Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4837
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Za co cierpi Wałbrzych?

Czwartek, 24 lutego 2022, 9:38
Autor: PAW
Wałbrzych: Za co cierpi Wałbrzych?
Fot. archiwum
Niedawno informowaliśmy o kolejnych pieniądzach, jakie otrzymały gminy z naszego powiatu na remonty dróg. Na liście projektów, które zyskały aprobatę rządową, nie ma jednak Wałbrzycha. Dlaczego tak się dzieje?

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wielokrotnie w mocnych słowach wypowiadał się o dzieleniu rządowych środków na inwestycje w naszym regionie. Prawdą jest, że Wałbrzych nie jest liderem w otrzymywaniu rządowych pieniędzy na remonty dróg czy też inne zadania. Nawet o kilka razy mniejsze gminy z naszego terenu otrzymywały w ostatnich miesiącach większe wsparcie finansowe z rządowych projektów niż Wałbrzych. Wiele osób uważa, że to kara za to, że prezydent Szełemej krytykuje działania rządu. Tym razem Wałbrzych nie dostał środków, o które aplikował, a które dotyczyły remontu ulicy Matejki.

- Po raz kolejny nasz wniosek nie zyskał akceptacji - mówi prezydent. - Pytaliśmy wielokrotnie, jakimi kryteriami się rząd kieruje przy przyznawaniu środków i odpowiedzi na to pytanie nie otrzymaliśmy ani z ministerstwa ni od Wojewody. Mieliśmy informację, że wniosek został poprawnie złożony i był wysoko oceniony, ale to nie wystarczyło. Oczywiście realizujemy wielkie inwestycje i ten milion czy dwa miliony złotych nie są kluczowe dla kolejnych zadań, ale oczywiście wolelibyśmy je mieć niż ich nie mieć.

Prezydent Szełemej zapewnia, że Gmina Wałbrzych nie załamuje rąk i nie zamierza narzekać, a nadal będzie robić swoje i liczy, że te wysiłki zostaną wkrótce docenione przez stronę rządową.

Twoja reakcja na artykuł?

17
15%
Cieszy
46
40%
Hahaha
3
3%
Nudzi
6
5%
Smuci
13
11%
Złości
31
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group