Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2295
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabezpieczenie ogródków działkowych przed kradzieżami i zniszczeniem

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 22 września 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:12
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W związku z kończącym się sezonem działkowym policjanci z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu wspólnie z wałbrzyskimi działkowcami w siedzibie największych w naszym kraju Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Podzamcze”, gdzie znajduje się około 3 tysięcy działek zorganizowali spotkanie dotyczące przede wszystkim omówienia zasad bezpieczeństwa i profilaktyki, a także poruszenia problematyki zagrożeń, które mogą spotkać osoby spędzające swój wolny czas na ogródkach działkowych.

W spotkaniu oprócz funkcjonariuszy uczestniczyli członkowie Okręgowego Zarządu Sudeckiego Polskiego Związku Działkowców oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Podzamcze”, gdzie znajduje się około 3 tysięcy działek i zebrane licznie grono wałbrzyskich działkowców, którzy brali aktywny udział w debacie zdobywając tym samym wiedzę oraz cenne porady dotyczące prawidłowego zachowania się na swoich działkach, aby mogli poczuć się swobodnie i bezpiecznie.

Problemy jakie zostały poruszone to przede wszystkim kradzieże i niszczenie mienia, zajmowanie altan przez osoby bezdomne, wjeżdżanie na teren ogrodów pojazdami mechanicznymi, które niszczą infrastrukturę zieleni. W związku z powyższym przedstawiono możliwości prawne rozwiazywania tego typu problemów oraz sposoby zachowania się działkowców aby poprawić ich poczucie bezpieczeństwa. W trwającym kilka miesięcy sezonie działkowym na alejkach można było zauważyć policjantów z patrolu rowerowego Komisariatu policji I w Wałbrzychu. Na spotkaniu ustalono cele na następy sezon działkowy i dalszy rozwój współpracy w przyszłości.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group