Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4727
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zaczął kraść za młodu

Wtorek, 6 grudnia 2022, 7:37
Autor: red
Wałbrzych: Zaczął kraść za młodu
Fot. KMP Wałbrzych
W ten weekend w ręce wałbrzyskich policjantów pierwszego komisariatu wpadło dwóch złodziei, którzy odpowiedzą za różnego rodzaju kradzieże marketowe. Z półek sklepowych dwóch placówek handlowych w ostatnim czasie zniknęły artykuły monopolowe, spożywcze oraz przemysłowe. Jednym z podejrzanych jest 15–latek, o którego losie zadecyduje sąd rodzinny.

W piątkowy wieczór w ręce funkcjonariuszy prewencji pierwszego komisariatu w jednym z obiektów handlowych przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu wpadł 15-latek. Nieletni został chwilę wcześniej ujęty przez pracowników sklepu, kiedy to, po zabraniu z półek sklepowych artykułów spożywczych i przemysłowych, próbował uciec. Prowadzący czynności procesowe policjanci z „jedynki” ustalili, że młody wałbrzyszanin spowodował straty na kwotę łączną ponad 750 złotych. O losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny.

W sobotę po południu natomiast policjanci kryminalni tej samej jednostki zatrzymali poszukiwanego za kradzieże 25-letniego mieszkańca naszego miasta. Mundurowi udowodnili mężczyźnie, że w okresie od 3 do 11 października tego roku wielokrotnie wychodził z jednego z wałbrzyskich marketów z produktami alkoholowymi oraz spożywczymi nie płacąc za zakupy, gdzie łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 620 złotych. Z ustaleń mundurowych wynika, że podejrzany celowo kradł niewielką ilość produktów, aby w przypadku zatrzymania ewentualnie odpowiadać za wykroczenia, a nie za przestępstwa. To mu się jednak nie udało, gdyż zastosowanie miał tutaj artykuł 12 Kodeksu karnego mówiący o czynie ciągłym, czyli o dwóch lub więcej zachowaniach, podjętych w krótkich odstępach czasu. O losie tego mężczyzny również zadecyduje sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
6
75%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group