Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4698
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zakazy mają za nic

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 7:30
Aktualizacja: 11:01
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zakazy mają za nic
Fot. KMP Wałbrzych
W weekend wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych, a jeden z nich dodatkowo do decyzji o cofnięciu wcześniej wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

14 sierpnia koło południa w ręce policjantów zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy na ul. Batorego w Wałbrzychu podczas kontroli drogowej wpadł 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego w 2020 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami. W nocy z soboty na niedzielę natomiast policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali 48-latka, również jadącego samochodem osobowym, ale na ul. Kościuszki w Wałbrzychu. Mieszkaniec naszego miasta kierował pojazdem pomimo orzeczonych w 2020 roku przez Sąd Rejonowy w Legnicy już dwóch zakazów kierowania pojazdami. Mężczyzna miał dodatkowo wydaną w tym samym roku przez Prezydenta Miasta Legnica decyzję o cofnięciu wobec niego uprawnień.

Informujemy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

5
33%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
53%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group