Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3075
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Zakończyli projekt w Starych Bogaczowicach

Środa, 10 października 2012, 14:35
Autor: opr. PAW
REGION, Stare Bogaczowice: Zakończyli projekt w Starych Bogaczowicach
Fot. Magdalena Zywar
W Centrum Edukacyjno–Społecznym w Starych Bogaczowicach odbędzie się uroczyste podsumowanie działań zrealizowanych w ramach V edycji projektu systemowego „Dobre Perspektywy”, sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach tego projektu dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach, Fundacja Wałbrzych 2000 zorganizowała i przeprowadziła od czerwca do września 2012 roku cykl szkoleń obejmujących: kurs kroju i szycia z elementami rękodzieła artystycznego, kurs magazyniera z obsługą wózków jezdniowych, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, kurs ABC przedsiębiorczości przygotowujący do podjęcia własnej działalności gospodarczej oraz kurs prawa jazdy kat. B. Cennym uzupełnieniem szkoleń zawodowych były warsztaty z psychologiem i doradcą zawodowym w ramach aktywizacji zawodowej i społecznej. Celem projektu było podniesienie kwalifikacji zawodowych jego uczestników oraz pomoc w coraz trudniejszym zadaniu znalezienia pracy. W V edycji wzięło udział dziewięcioro mieszkańców gminy Stare Bogaczowice (6 pań i 3 panów).
- To bardzo sympatyczna grupa ludzi, którzy chcą zrobić coś ze swoim życiem i wyjść z zaklętego kręgu pomocy społecznej – opowiada Agnieszka Chlipała, wiceprezeska Fundacji Wałbrzych 2000. – Chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach i z dnia na dzień zyskiwali wiarę w siebie i swoje umiejętności. Jesteśmy przekonani, że powiedzie im się na rynku pracy, a być może założą własne firmy.

W najbliższy piątek, podczas uroczystego podsumowania, uczestnicy projektu otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursów i certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Będzie też okazja do powspominania kilkumiesięcznej wspólnej pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group