Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zalewska doniosła na Szełemeja i Wilda

Czwartek, 7 lipca 2011, 17:15
Aktualizacja: 17:20
Autor: RED
Wałbrzych: Zalewska doniosła na Szełemeja i Wilda
Fot. Sven
Anna Zalewska dotrzymuje danego słowa. We wtorek obiecała, dzisiaj obietnicę spełniła i zawiadomiła policję o nielegalnej kampanii wyborczej, jakiej dopuścili się:Roman Szełemej i Patryk Wild.

Parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wałbrzyskiego zawiadomiła wałbrzyską komendę policji o nielegalnym prowadzeniu kampanii wyborczych przez dwóch kandydatów na prezydenta miasta w zbliżających się przedterminowych wyborach samorządowych. Chodzi o materiały wyborcze Patryka Wilda i Romana Szełemeja, które pojawiły się w Wałbrzychu jeszcze przed oficjalną procedurą rejestracji kandydatów.

Ustawodawca podkreśla, że warunkiem rozpoczęcia kampanii wyborczej jest,
w pierwszej kolejności, uzyskanie i złożenie w Państwowej Komisji Wyborczej wymaganej liczby podpisów poparcia - podkreśla Anna Zalewska. W tych przypadkach tego nie uczyniono. Materiały Patryka Wilda pojawiły się w mieście 1 lipca, a Romana Szełemeja
4 lipca, a więc jeszcze przed ich formalną rejestracją, co wskazuje na jawne złamanie Ordynacji Wyborczej- dodaje posłanka.

O sprawie został też powiadomiony wałbrzyski oddział Państwowej Komisji Wyborczej. Zalewska zwraca uwagę na fakt, że tego typu zabiegi mogą uderzać w jawność finansowania kampanii wyborczych, ze względu na możliwość celowego nie ujmowania niektórych kosztów w sprawozdaniach wyborczych, z obawy o przekroczenie limitów wydatkowych.

Liczę, że wobec tych kandydatów zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencję ustawowe. Nie możemy pozwolić na to, by już na samym początku kampanii dochodziło do takich nieprawidłowości- kończy parlamentarzystka.

Źródło: Biuro Poselskie Anny Zalewskiej

Czytaj również

Komentarze (82) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group