Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2610
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zapaśnicy Zagłębia walczyli w Brójcach i Solcu Kujawskim

Poniedziałek, 22 czerwca 2015, 10:48
Aktualizacja: 10:49
Autor: PAW
20 czerwca odbyły się otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubuskiego – Brójce 2015, w Brójcach niedaleko Trzciela, w których uczestniczyli młodzi zapaśnicy ZLKS Zagłębia Wałbrzych.

W zawodach uczestniczyli również zapaśnicy z Niemiec - Cottbus i Frankfurtu n/O, Rosji - Svetłogorsk oraz zaproszonych klubów z Polski.

Dobrze walczyli nasi zawodnicy zajmując w klasyfikacji drużynowej miejsce drugie za Szkołą Mistrzostwa Sportowego "Sportschule" Frankfurt, a przed Jedynką Kostrzyn n/O.

Indywidualnie medale zdobyli - złote: Jakub Miś, Sebastian Wild i Maciej Tomaszewski, srebrne: Mateusz Ropiaki Mateusz Kaczor, brązowe: Kacper Grondys, Patryk Nowak, Łukasz Ropiak, Michał Bala oraz Tymoteusz Nawrot.

W Solcu Kujawskim w dniach 19 – 21 czerwca odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym kobiet, w których zawodniczka ZLKS Zagłębie Wałbrzych, podopieczna Zbigniewa Grabowskiego, Dominika Kulwicka zdobyła złoty medal i tym samym obroniła zeszłoroczny tytuł zapewniając sobie miejsce w reprezentacji na zbliżające się w dniach 2-10 sierpnia 2015 Mistrzostwa Europy Kadetek w Serbii w miejscowości Subotica. Dominika Kulwicka jest wychowanką UZKS Victoria Wałbrzych, a jej pierwszym trenerem był Waldemar Obuchowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group