Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4498
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zarabiał na tytoniu

Sobota, 16 października 2021, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Zarabiał na tytoniu
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 64–letniego mieszkańca naszego miasta, który w swoim mieszkaniu posiadał 19 kilogramów tytoniu oraz kilkaset sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 64-latka posiadającego nielegalny tytoń oraz papierosy. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w godzinach porannych w swoim mieszkaniu przy ul. Marconiego w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanego ujawnili oraz zabezpieczyli 19 kg krajanki tytoniowej oraz 600 papierosów bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Policjanci udowodnili podejrzanemu również wprowadzanie do obrotu od co najmniej początku tego roku pociętego tytoniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ponad 17 tys. zł.

Podejrzany 64-latek odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy oraz handel nimi, za co grozi mu kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
46%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group