Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3284
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Zastępca odchodzi na emeryturę

Niedziela, 16 stycznia 2022, 8:16
Aktualizacja: 10:57
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Zastępca odchodzi na emeryturę
Fot. KMP Wałbrzych
I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu przechodzi na zasłużoną emeryturę. Mł. insp. Mariusz Kucharczyk na przestrzeni blisko 28 lat służby związany był między innymi z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy, Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a w latach 2010–2020 nadzorował pracę policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach, podlegającego pod Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu.

Mł. insp. Mariusz Kucharczyk ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest również absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie ukończył podyplomowe studia menadżerskie. Następnie uzyskał dyplom z bezpieczeństwa i higieny pracy w Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości. Studiował również w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie ukończył studia w zakresie administracji oraz specjalizował się na kierunku związanym ze zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i terroryzmu.

Doświadczony oficer polskiej Policji przyjął się do służby w 1994 roku. Zanim został I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu pełnił ją m.in. w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, gdzie od 1999 do 2003 roku związany był z pionem kryminalnym, zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W tej jednostce uzyskał również pierwszy stopień oficerski. Następnie przeniósł się do Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Tam w latach 2003-2009 zajmował się głównie międzynarodową przestępczością o charakterze zorganizowanym. W roku 2009 mł. insp. Mariusz Kucharczyk pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, a od 2010 roku – przez kolejnych 10 lat – kierował pracą policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach.

W lutym 2020 roku awansował na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, a rok później na I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, cały czas będąc związanym z pionem kryminalnym. Wzorowo pełniona służba przez mł. insp. Mariusza Kucharczyka przełożyła się na nagrody oraz odznaczenia - te państwowe, jak i resortowe. W 2005 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, w 2013 roku Brązowy Medal Za Długoletnią Służbę, a w 2018 roku Brązową Odznakę Zasłużony Policjant.

Mł. insp. Mariusz Kucharczyk to znakomity fachowiec, znający Policję od podszewki. Był zdeterminowany do osiągania postawionych sobie i policjantom celów związanych ze zwalczaniem przestępczości kryminalnej. I tak właśnie przez funkcjonariuszy zostanie zapamiętany. Teraz dla mł. insp. Mariusza Kucharczyka po przejściu na zasłużoną emeryturę rozpocznie się kolejny etap życia. To czas następnych wyzwań, tym razem realizowanych poza służbą.

Już w poniedziałek miejsce dotychczasowego I Zastępcy zajmie mł. insp. Tomasz Kościcki, który do teraz pełnił służbę I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

8
35%
Cieszy
8
35%
Hahaha
1
4%
Nudzi
4
17%
Smuci
2
9%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group