Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zatrzymał się na budynku

Poniedziałek, 8 lutego 2021, 9:29
Aktualizacja: 12:31
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Zatrzymał się na budynku
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego tylko w sobotę i niedzielę zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz miejscowości ościennych czterech nietrzeźwych kierujących oraz kobietę, która prowadziła swój pojazd pod wpływem narkotyków. Rekordzista wydmuchał blisko 2 promile alkoholu i zdemolował zaparkowane przy drodze pojazdy, uszkodził bariery ochronne, by ostatecznie wjechać w ogrodzenie posesji i sam budynek mieszkalny.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących 6 lutego po godzinie 1:30 funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Niepodległości w Wałbrzychu. 21-letni mieszkaniec naszego miasta podczas jazdy samochodem osobowym miał w wydychanym powietrzu 1,67 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie w trakcie wykonywanych czynności prawo jazdy.

W sobotę przed godziną 14:00 natomiast dzielnicowi drugiego komisariatu podjęli interwencję na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu, gdzie w wyniku wykonanych czynności ustalili, że 23-letnia wałbrzyszanka kierowała pojazdem pod wpływem narkotyków. Badanie wykonane narkotestem wykazało, że młoda mieszkanka naszego miasta zażywała wcześniej amfetaminę. I ona w trakcie kontroli drogowej utraciła prawo jazdy.

W niedzielę około godziny 3:00 natomiast dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali od świadków zdarzenia - którzy uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę - informację o kolizji drogowej na ul. Sportowej w Mieroszowie, gdzie kompletnie pijany mężczyzna zdemolował trzy zaparkowane samochody osobowe, uszkodził następnie bariery ochronne, by ostatecznie wjechać w ogrodzenie posesji i zatrzymać się na budynku mieszkalnym. Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 21-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał 1,97 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jego samochód został odholowany na parking przy ul. Ceglanej w Wałbrzychu, a on sam trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Sześć godzin później kompletnie pijanego kierującego samochodem osobowym zatrzymali policjanci prewencji pierwszego komisariatu. 57-letni mężczyzna wpadł na ul. Dunikowskiego w Wałbrzychu, kiedy prowadził swój pojazd mając 1,72 promila alkoholu w organizmie. Wałbrzyszanin również pożegnał się z prawem jazdy.

Do ostatniej tego typu kontroli doszło w niedzielę po godzinie 18:00 w Głuszycy na ul. Parkowej. W wyniku sprawdzenia stanu trzeźwości 45-letniego mieszkańca tej miejscowości funkcjonariusze z ruchu drogowego i w tym przypadku potwierdzili, że kierujący samochodem osobowym jest kompletnie pijany. Badanie wykazało u mężczyzny 1,29 promila alkoholu w organizmie. Pojazd sprawcy trafił na parking strzeżony, a on sam utracił podczas kontroli uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group