Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Sobota, 22 marca 2014, 6:20
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego
Fot. red.
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego w budynku mieszkalnym przy ulicy Hetmańskiej. Żartownisiem okazał się 16 – letni mieszkaniec Wałbrzycha.

W budynku jest bomba – takie słowa, wypowiadane młodym głosem usłyszała w słuchawce telefonu jedna z lokatorek domu przy ulicy Hetmańskiej w Wałbrzychu. Zaraz potem poinformowała o tajemniczym telefonie policję. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Prewencji oraz specjaliści z zakresu pirotechniki.

Budynek został poddany szczegółowej kontroli pod kątem znajdujących się tam różnych przedmiotów. Fachowcy po dokładnym sprawdzeniu nie ujawnili żadnego ładunku wybuchowego. Stąd też odstąpiono od przeprowadzenia akcji ewakuacyjnej.

W międzyczasie wyznaczeni funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Nie zajęło im to zbyt wiele czasu, bo już na drugi dzień żartowniś wpadł w ich ręce. Okazał się nim 16-latek, mieszkaniec Wałbrzycha. Nastolatek nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz za swój czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group