Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawiązali koalicję. Czy rozdali też karty?

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Środa, 3 kwietnia 2013, 11:19
Aktualizacja: 22:31
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczorajsze głosowanie na przewodniczącego rady powiatu i wybór dwóch wiceprzewodniczących wyjaśniło, kto z kim zamierza iść razem, a kto będzie w opozycji.

Wygląda na to, że Nasz Powiat (7 mandatów), Obywatelskie Porozumienie Samorządowe (2 mandaty) oraz Razem dla Powiatu (1 mandat) zawiązały koalicję, która ma kierować pracami Powiatu przez najbliższych kilkanaście miesięcy. Świadczą o tym wybory przewodniczącego rady oraz dwóch wiceprzewodniczących.

Przewodniczącym rady został przedstawiciel Naszego Powiatu Jerzy Detyna, a wiceprzewodniczącymi Beata Żołnieruk (OPS) oraz Jarosław Janiszewski (Razem dla Powiatu). Na razie opozycja musiała obejść się smakiem i nie ma swojego przedstawiciela w prezydium rady powiatu.
- Wygląda na to, że przez najbliższe miesiące WWS będzie w konstruktywnej opozycji. Będziemy jednak działać dla dobra tego powiatu – zapowiada Longin Rosiak.

Podczas wczorajszej sesji nie wybrano starosty oraz jego zastępcy. Stanie się to zapewne na kolejnej sesji, której zwołanie przewodniczący Jerzy Detyna zapowiedział na 12 lub 15 kwietnia. Z pozakuluarowych rozmów wynika, że najprawdopodobniej starostą zostanie Józef Piksa z Naszego Powiatu, a jego zastępcą Andrzej Lipiński z OPS-u. Kto będzie członkiem zarządu nieetatowym? Wymienia się kilka nazwisk, ale o wszystkim dowiemy się już za parę dni.

Tymczasem Longina Rosiaka interesuje, czy w nowym statucie powiatu znalazł się zapis o obniżonych dietach radnych oraz o tym, że w zarządzie wynagradzani będą jedynie starosta i wicestarosta. Pełniący w ostatnich miesiącach funkcję komisarza powiatu Józef Piksa potwierdza, że taki zapis w statucie się znalazł.
- W nowym zarządzie ma być starosta i wicestarosta oraz jeden członek zarządu nieetatowy – mówi Piksa.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group