Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4281
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Głuszyca: Zawłaszczył portfel

Niedziela, 7 lutego 2021, 6:42
Autor: red
Wałbrzych/Głuszyca: Zawłaszczył portfel
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Głuszycy w czasie wolnym od służby ustalił i zatrzymał sprawcę przywłaszczenia portfela z gotówką i dokumentami. W toku wykonanych czynności policjant odzyskał również utracone mienie, w tym większą część pieniędzy. Za przestępstwo natomiast odpowie teraz przed sądem 70–latek.

Głuszycki policjant będąc w czasie wolnym od służby otrzymał informację, że jeden z mieszkańców Wałbrzycha ostatniego stycznia tego roku zgubił na Podzamczu przed jednym ze sklepów portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz gotówką w kwocie 2 tysięcy złotych. Funkcjonariusz szybko ustalił, że sytuację wykorzystał przechodzący ul. Forteczną 70-latek. Sprawca podniósł portfel i oddalił się z miejsca zdarzenia.

W toku wykonanych działań policjant z Głuszycy, przy wsparciu będących w służbie dzielnicowych pierwszego komisariatu, odwiedził sprawcę przestępstwa w miejscu zamieszkania. Okazało się, że podejrzany portfela z dokumentami pozbył się wrzucając go do pobliskiego śmietnika. Pieniądze natomiast zabrał ze sobą. Funkcjonariusz zabezpieczył gotówkę w kwocie 1,5 tysiąca złotych i podczas dalszych czynności odnalazł także utracony portfel z dokumentami i kartą bankomatową.

Teraz 70-latek za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

17
39%
Cieszy
9
20%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
7%
Smuci
6
14%
Złości
8
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group