Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2277
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zażalenie Chećki oddalone

Piątek, 19 listopada 2010, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zażalenie Chećki oddalone
Marcel Chećko ma zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o burmistrzu Boguszowa–Gorc Waldemarze Kujawie
Fot. red
Marcel Chećko, kandydat na burmistrza Boguszowa–Gorc, złożył zażalenie do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu na postanowienie Sądu Okręgowego w Świdnicy. Sąd Apelacyjny podtrzymał jednak wyrok sądu niższej instancji. Oznacza to, że Chećko nie może rozpowszechniać nieprawdziwych informacji o działalności burmistrza Boguszowa–Gorc Waldemara Kujawy.

Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Świdnicy uznał, że informacje podawane przez Marcela Checkę do publicznej wiadomości na temat burmistrza Waldemara Kujawy są nieprawdziwe. Chećko twierdził, że pozyskiwanie środków unijnych nie jest zasługą Kujawy: „nie Waldemar Kujawa działając jako burmistrz miasta Boguszowa-Gorc złożył wnioski o dotacje unijne w ramach rewitalizacji oraz to nie Waldemar Kujawa przygotował się do pozyskania środków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 tzw. schetynówki”.

Sąd Okręgowy w Świdnicy stwierdził ponad wszelką wątpliwość, że to Kujawa jest inicjatorem przygotowania wniosków o środki unijne. Sąd uznał, że burmistrz Kujawa wykorzystał w tym celu doświadczenie nabyte w pracy samorządowej w Urzędzie Miasta w Wałbrzychu. Marcel Chećko zaskarżył tę decyzję do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Tenże sąd podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Świdnicy, a to oznacza dla Chećki konieczność zaprzestania podawania nieprawdziwych informacji na temat działalności burmistrza Kujawy.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group