Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 1978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgłosił przestępstwo – przestępstwa nie było

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Środa, 8 grudnia 2010, 19:34
Aktualizacja: 19:35
Autor: red
2 lata pozbawienia wolności grozi 50–letniemu mieszkańcowi Witkowa, który złożył zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, którego wcale nie było.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach zatrzymali 50-letniego mieszkańca Witkowa w gminie Czarny Bór. Mężczyzna podejrzewany był o złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, do którego nie doszło.

50-latek złożył zawiadomienie o kradzieży samochodu. Policjanci ustalili, że samochód znajduje się na parkingu strzeżonym. Został tam odholowany, ponieważ tarasował przejazd na jednej z ulic. Ustalono również świadków całego zdarzenia. Samochód prowadzony przez nietrzeźwego właściciela utknął w zaspie. Kierowca nie mógł wyjechać, więc wysiadł i na piechotę wrócił do domu. Tam wpadł na pomysł, aby zgłosić kradzież samochodu sądząc, że nie będzie musiał wtedy odpowiadać za jazdę pod wpływem alkoholu i za holowanie samochodu.

Policjanci nie dali się zwieść pokrętnym tłumaczeniom 50-latka. Prokurator Rejonowy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z art. 238 kodeksu karnego, złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group