Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3216
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zielony rynek ożyje

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 10:32
Aktualizacja: Środa, 29 kwietnia 2020, 8:47
Autor: PAW
Wałbrzych: Zielony rynek ożyje
Tak kiedyś wyglądał Zielony Rynek
Fot. archiwum
Zielony Rynek został wyznaczony jako teren pod budowę mieszkaniową.

Od 2016 roku PSS Społem w Wałbrzychu chciało pozbyć się tego terenu. Od stycznia 2017 roku kupcy zaprzestali działalności na terenie Zielonego Rynku i plac opustoszał. Część zabudowań zostało wyburzonych. Na ostatniej sesji rady miasta, radni podjęli uchwałę i wiemy już jak będzie wyglądał Zielony Rynek, po wybudowaniu obiektów mieszkalnych.

Inwestycja mieszkaniowa pod nazwą "Budowa budynku mieszkalno-usługowego z parkingiem podziemnym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną przy ul. 1 Maja 22 w Wałbrzychu". W tym przypadku chodziło o zmianę sposobu użytkowania.
- Lokalizacja jest znakomita i z pewnością ożywi to miejsce - uważa Maria Romańska, przewodnicząca rady miasta.

W ramach inwestycji przewiduje się realizację budynku mieszkalnego wielorodzinnego czteroklatkowego (lub zwartej zabudowy składającej się z czterech przylegających do siebie oddzielnych budynków jednoklatkowych) o czterech kondygnacjach nadziemnych. Przewidziano możliwość realizacji lokali usługowych w parterach budynku mieszkalnego na powierzchni nie przekraczającej 20% powierzchni mieszkalnej. Liczba mieszkań w całym czteroklatkowym budynku może liczyć 44 do 80 dla maksymalnie 162 mieszkańców. Średnia powierzchnia mieszkania: 56,59 - 81,65 m². Przybliżona liczba miejsc postojowych na parkingu podziemnym ok. 40-90.

Zgodnie z koncepcją budynek lub budynki planuje się wyposażyć w instalacje oparte na odnawialnych źródłach energii m.in.:
- instalację fotowoltaiczną na dachu zasilającą w dzień w energię elektryczną m.in. garaż podziemny, piwnice i inne pomieszczenia bez dostępu do światła dziennego;
- wyposażenie wybranych miejsc postojowych w garażu podziemnym w instalację ładowania samochodów elektrycznych;
- instalację ogrzewania ciepłej wody użytkowej poprzez zastosowanie kolektorów słonecznych dachowych;
- zbiorniki podziemne do czasowego magazynowania wód deszczowych z ewentualną możliwością wykorzystania ich m. in. na cel podlewania zieleni lub do misek ustępowych wybranych lokali.

Twoja reakcja na artykuł?

18
37%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
8%
Nudzi
3
6%
Smuci
10
20%
Złości
14
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group