Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zlikwidowano potężny magazyn z produkcją nielegalnego tytoniu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 9:00
Aktualizacja: 12:40
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Policjanci i strażnicy graniczni w wyniku, trwającej blisko miesiąc pracy, zatrzymali dwóch mężczyzn zajmujących się na szeroką skalę produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 4 tony tego towaru.

W miniony piątek wieczorem policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Izbą Celną przeszukali na terenie miasta nieruchomość, która spełniała rolę potężnego magazynu do produkcji nielegalnego tytoniu.

Czynności te związane były z prowadzoną od blisko miesiąca sprawą dotyczącą handlu na szeroką skalę wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 4 tony tego towaru. Na skutek przestępczej działalności 35 i 38-latka łączne straty z tytułu nieopłaconych podatków, na jakie mógł zostać narażony Skarb Państwa sięgają nawet ponad 2 miliony złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Ponadto w toku przeszukania ujawniono 200 sztuk papierosów, maszynę do cięcia liści tytoniu o wartości 30 tysięcy złotych, 100 litrów olejków zapachowych służących do nasączania, dwie suszarki tzw. nagrzewnice oraz wagę elektroniczną.

Obaj mieszkańcy Wałbrzycha przyznali się do zarzucanych im czynów. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 4 tysięcy złotych.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group