Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5315
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Złoto Filipa, Żuk za podium

Czwartek, 17 marca 2022, 11:58
Aktualizacja: 12:04
Autor: PAW
Kraj: Złoto Filipa, Żuk za podium
Fot. archiwum
Wojciech Filip z Witkowa w gminie Czarny Bór i Kamila Cichoń zostali mistrzami Polski seniorów w biegu indywidualnym. Rywalizacja w Dusznikach–Zdroju odbywała się na skróconych dystansach, za każde pudło doliczano 45 sekund kary.

Jako pierwsi – kwadrans przed godziną dziesiątą- swoją rywalizację rozpoczęli seniorzy. Wojciech Filip prowadził od pierwszego punktu pomiaru do samej mety. To efekt świetnego strzelania, jedyne pudło zaliczył dopiero podczas ostatniego strzelania. Biegowo uzyskał trzeci czas – szybsi od niego byli Grzegorz Guzik i Jan Guńka. Obaj jednak pudłowali – Guńka cztery razy, Guzik aż pięciokrotnie. Na mecie zameldowali się z czasami ponad półtorej minuty gorszymi od Filipa. Lepszy o osiem sekund w pojedynku o srebro był Guńka. Inni zawodnicy z gminy Czarny Bór lub reprezentujący klub z tej miejscowości, zajmowali dalsze pozycje: 12- Przemysław Pancerz, 13 - Jakub Ogorzałek, 14 - Wojciech Janik, 16 - Grzegorz Dereń, 17 - Mateusz Cabała, 25 - Marcin Kaczanowski.

Bieg kobiet miał swoją dramaturgię. Faworytki pudłowały i tasowały się między sobą. Różnica na mecie pomiędzy Moniką Hojnisz-Staręgą a Anną Mąką wyniosła pół sekundy. Kamila Żuk z Sokołowska w gminie Mieroszów straciła do tej dwójki ledwie pięć sekund. Żadna z tej trójki nie sięgnęła jednak po końcowy triumf, ten wywalczyła sobie bezbłędnym strzelaniem Kamila Cichoń.

Zawodniczka IKN Górnik Iwonicz-Zdrój na prowadzenie wyszła już na półmetku, ale po trzeciej wizycie na strzelnicy wolniejszym biegiem minimalnie przegrywała z Mąką. Olimpijka z Pekinu podczas ostatniego strzelania spudłowała dwa razy i pozbawiła się szans na zwycięstwo. W sumie do czasu biegu doliczono jej cztery kary, o jedną mniej niż Hojnisz-Starędze. Najwyżej klasyfikowana polska biathlonistka zanotowała najlepszy czas biegu, pod tym względem wyprzedziła Kamilę Żuk o pięć sekund. Cichoń uzyskała siódmy rezultat biegowy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group