Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2093
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zostań Mistrzem Ortografii

Wiadomości: Głuszyca
Poniedziałek, 18 lutego 2013, 6:11
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2013, 8:03
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
CK–MBP w Głuszycy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego organizuje Dyktando Miejskie. Mogą w nim wziąć udział mieszkańcy Głuszycy, jaki i reprezentacje głuszyckich instytucji. Zgłoszenia do 19 lutego br., do godz. 17.00 w CK–MBP.

Dyktando to dobra okazja do sprawdzenia swoich ortograficznych możliwości, zwłaszcza w czasach opcji automatycznego sprawdzania pisowni na komputerze. Ale to także okazja do kultywowania tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną.
Udział w dyktandzie mogą wziąć:

· trzyosobowe drużyny reprezentujące instytucje działające na terenie Głuszycy,
· osoby zgłoszone indywidualnie w regulaminowym terminie.

Z udziału w dyktandzie wyłączone są wyłączone osoby, które ukończyły filologię polską.Komisja konkursowa podda ocenia zarówno ortografię, jak i interpunkcję. Spośród wszystkich osób piszących dyktando, zostanie wyłoniony indywidualny zwycięzca – „Mistrz Głuszyckiej Ortografii 2013”. Nagrodzona zostanie także drużyna, która otrzyma największą ilość punktów.

Do publicznej wiadomości zostanie podana tylko informacja o trzech najlepszych drużynach oraz o trzech najlepiej napisanych dyktandach w kategorii indywidualnej.
Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w tym samym dniu, tuż po przerwie, podczas której przewidziany jest poczęstunek oraz część artystyczna.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group