Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Żyją z kradzieży

Czwartek, 24 marca 2022, 7:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Żyją z kradzieży
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w ostatnich dniach pięciu wałbrzyszan. Mężczyźni w wieku od 25 do 39 lat staną przed sądem za liczne kradzieże oraz włamania do obiektów gospodarczych, których dokonali w ostatnich miesiącach na terenie naszego miasta.

Prowadząc czynności operacyjne i analizując dokonane na terenie naszego miasta i powiatu zgłoszenia na temat kradzieży i włamań, wałbrzyscy policjanci kryminalni wytypowali potencjalnych sprawców, a następnie w ostatnich dniach zatrzymali pięciu podejrzanych w różnych częściach naszego miasta. Mężczyźni do kradzieży wybierali usytuowane na uboczu obiekty gospodarcze i pod nieobecność właścicieli wykradali z nich wartościowe przedmioty.

Czterech z nich odpowie między innymi za włamanie do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Równoległej w Szczawnie-Zdroju, skąd zniknęły dwa rowery, podkaszarka oraz cztery koła, a wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę ponad 3 tysięcy złotych, a także za włamanie do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Reja i późniejsze kradzieże w tym samym miejscu części oraz akcesoriów samochodowych, gdzie straty to kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali całe utracone w wyniku procederu przestępczego mienie.

Dodatkowo podczas prowadzonych czynności z zatrzymanym 25-latkiem policjanci znaleźli przy nim narkotyki w postaci amfetaminy. Mężczyzna przyznał się również do udzielania narkotyków innym osobom, a także do kradzieży przy ul. Reja w Wałbrzychu elementów filtra przemysłowego wykonanego ze stali kwasoodpornej. W tym przypadku szkody w mieniu oszacowane zostały na 7 tysięcy złotych.

Ostatni z zatrzymanych mężczyzn – 35-latek – odpowie natomiast za włamanie do jednego z budynków gospodarczych w centrum Wałbrzycha, skąd po wybiciu szyby w oknie zniknęły pieniądze, sprzęt hi-fi oraz butle gazowe, a straty wyniosły blisko 5 tysięcy złotych. W tym przypadku mundurowi odzyskali trzy skradzione butle. Policjanci drugiego komisariatu dodatkowo ustalili, że mężczyzna włamał się do jednej z piwnicy na terenie Podgórza zabierając z niej elektronarzędzia oraz na terenie jednej z posesji rozkradł komin żaroodporny wartości ponad 5 tysięcy złotych.

Wszyscy podejrzani staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
1
7%
Złości
6
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group