Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5361
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żyła za pożyczki

Piątek, 10 września 2021, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Żyła  za pożyczki
Fot. KMP Wałbrzych
W poniedziałek wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawili zarzuty 21–letniej mieszkance naszego miasta, która podając nieprawdziwe informacje dotyczące zatrudnienia wyłudziła kilkanaście pożyczek od różnych instytucji finansowych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc czynności operacyjne dotyczące wyłudzeń różnego rodzaju pożyczek i kredytów na terenie naszego miasta, zatrzymali 21-letnią wałbrzyszankę. Jak ustalili śledczy, kobieta w latach 2019-2021 w różnych instytucjach zajmujących się udzielaniem kredytów i pożyczek, składała fałszywe zaświadczenia, w których wskazywała fikcyjne dane dotyczące zatrudnienia i zarobków i w ten sposób doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem różnego rodzaju podmioty gospodarcze. Wstępnie łączna wartość strat oszacowana została na nie mniej niż 60 tysięcy złotych.

21-latka usłyszała już zarzuty oszustw, gdyż miał świadomość, że nie zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań, a jej jedynym celem było osiągnięcie korzyści majątkowej. Kobiecie za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
23%
Złości
5
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group