Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3135
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: „Żywe Betlejem” w Głuszycy jeszcze 6 stycznia

Środa, 3 stycznia 2018, 12:21
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
REGION, Głuszyca: „Żywe Betlejem” w Głuszycy jeszcze 6 stycznia
Fot. UM Głuszyca
Kilka tysięcy osób odwiedziło w czasie świąt Bożego Narodzenia największe w Polsce „Żywe Betlejem”, które po raz kolejny pojawiło się w Głuszycy na placu wokół kościoła pw. „Chrystusa Króla”. Głuszycka żywa szopka otwarta była 25 i 26 grudnia. Do Żywego Betlejem w Głuszycy zapraszamy także 6 stycznia od godz. 16.00 do 19.00.

W drewnianych chatach głuszyczanie odgrywali role współczesnych czasom narodzin Jezusa mieszkańców Betlejem. Można było zobaczyć pracę kowala, stolarza, garncarza czy też wikliniarza oraz przyjrzeć się życiu rodzin posługujących się na co dzień tradycyjnymi urządzeniami domowym takimi jak np. kołowrotek. Zagrody wypełnione domowymi zwierzętami stanowiły niemałą atrakcję i to nie tylko dla najmłodszych, betlejemska gospoda serwowała dla przybyszów ciepłe poczęstunki. Centrum miasteczka stanowiła stajenka ze Świętą Rodziną i z Dzieciątkiem Jezus.

- Po raz kolejny jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania mieszkańców Głuszycy, którzy już ósmy raz włączyli się w organizację „Żywego Betlejem". Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom naszej Gminy za każdy gest pomocy przy organizacji cieszącego się dużym zainteresowaniem przedsięwzięcia– zauważa burmistrz Roman Głód.

Wszystkim osobom, które w okresie przedświątecznym i podczas świąt w mniejszym lub w większym stopniu przyczyniły się do powstania atmosfery miejsca narodzin Jezusa w Głuszycy, serdeczne podziękowania składają proboszcz parafii pw. „Chrystusa Króla” w Głuszycy, burmistrz Głuszycy oraz prezes Fundacji Katolicka Inicjatywa Berit. Dziękujemy także wszystkim, którzy odwiedzili już „Żywe Betlejem” w Głuszycy, a 6 stycznia zapraszamy do ponownego przeniesienia się w czasy narodzin Chrystusa. Orszak Trzech Króli, który o godz. 15 wyruszy z Parku Jordanowskiego w Głuszycy, zmierzać będzie do „Żywego Betlejem”.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group