Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3791
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: 14. Biesiada Ziemniaczana pod Mniszkiem za nami

Piątek, 2 września 2016, 10:08
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: 14. Biesiada Ziemniaczana pod Mniszkiem za nami
Fot. UM Boguszów–Gorce
W tym roku po raz 14. odbyła się organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach – Biesiada Ziemniaczana pod Mniszkiem.

Impreza odbywała się na na terenie Centrum Kulturalno-Kongresowego „Witold” w dzielnicy Gorce.  

W programie Biesiady, jak, co roku, znalazł się konkurs o Statuetkę Mistrza Potrawy Ziemniaczanej. W tym roku pierwszy raz ocena konkursowych potraw odbyła się na świeżym powietrzu. Do rywalizacji o kulinarne trofeum stanęło 10 uczestników, którzy przygotowali łącznie 13 potraw ocenianych przez jury w składzie: Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Boguszowie-Gorcach Sylwia Dąbrowska, Burmistrz Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa, restauratorzy z Karczmy Zagłoba w Świdnicy oraz mieszkanki miasta. Jury miało za zadanie ocenić zarówno walory smakowe jak też sposób podania i dekoracji potraw.

I miejsce zdobyła Irena Friedrich za potrawę "zawijaniec na słodko". II miejsce przypadło Ewie Kaluch-Hutnik za "bułeczki ziemniaczane", natomiast III lokatę przyznano Jolancie Kaluch za "pączki ziemniaczane". Burmistrz Miasta przyznał także nagrodę specjalną, którą otrzymała Sanda Geming za "kiełbasiany złoty pociąg".
Laureatom wręczono nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale również pamiątkowe statuetki.

Organizator zapewnił także występy artystyczne. Na scenie pojawił się min. Zespół Boguszów 500, Chór Renoma z Głuszycy, Zespół Wschodnie Klimaty, czy też Kapela z Naszego Miasteczka, znana z popularnego telewizyjnego show Must Be The Music. Dla dzieci przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, stoisko z zabawkami, balonami, watą cukrową oraz rękodziełem.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group