Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4940
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: 16–latek z kłopotami

Poniedziałek, 30 maja 2022, 7:30
Aktualizacja: 10:32
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: 16–latek z kłopotami
Fot. KMP Wałbrzych
W piątek trzy osoby wpadły w ręce policjantów. Przed południem najpierw zatrzymany do kontroli drogowej został 69–latek mający cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów, następnie 16–letni kierujący, a wieczorem 33–latek z zakazem kierowania pojazdów.

Pierwszą kontrolę 27 maja około godziny 10:30 na ul. Cmentarnej w Głuszycy wykonali dzielnicowi z komisariatu w tej miejscowości. 69-letni głuszyczanin kierował samochodem osobowym pomimo wydanej przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego 7 lutego tego roku decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do prowadzenia pojazdów. Samochód po wykonanych przez mundurowych czynnościach trafił na parking strzeżony na koszt kierującego.

Przed godziną 12:00 policjanci ruchu drogowego za kierownicą samochodu osobowego zauważyli młodego człowieka. Od razu nabrali podejrzeń, że jest on niepełnoletni, a więc nie będzie miał uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie kontroli potwierdziło się, że młody mieszkaniec Boguszowa-Gorc ma 16 lat. Po wykonanych czynnościach nastolatek został przekazany pod opiekę opiekuna prawnego, a kierowany przez niego samochód osobowy również trafił na parking strzeżony. Obecnie policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia jak nieletni wszedł w posiadanie kluczyków do pojazdu, który należał do jego starszego kolegi.

Po godzinie 20:00 natomiast inni funkcjonariusze „drogówki” kontrolowali kierującego kolejnym samochodem osobowym na ul. Andersa w Wałbrzychu. W tym przypadku 33-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2021 roku czasowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
9
75%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group