Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

19 czynów karalnych nieletniego

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 6:23
Aktualizacja: 11:45
Autor: opr.red.
Fot. red.
Sąd dla nieletnich zdecyduje o losie 15 – letniego mieszkańca Wałbrzycha, który w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy dokonał aż 19 czynów karalnych. Miał na swoim koncie nie tylko kradzieże z włamaniem, ale także inne przestępstwa.

15-latek pod osłoną nocy wszedł do jednego z wałbrzyskich mieszkań. Wykorzystał otwarte drzwi i sen właścicieli. Przeszukując pomieszczenia, w jednym z pokoi znalazł telefon komórkowy, który ukradł. Właściciele, którzy oszacowali swoje straty na 300 złotych, zawiadomili o kradzieży policję. Sprawą zajęli się kryminalni z drugiego komisariatu oraz funkcjonariusze zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu wałbrzyskiej komendy. Szybko ustalili i zatrzymali sprawcę.

Jak się okazało nieletni mieszkaniec Wałbrzycha oprócz kradzieży telefonu miał na swoim koncie również inne przestępstwa. Przyznał się do ośmiu kradzieży z włamaniem do altan ogrodowych, piwnic oraz sklepu spożywczego. Ponadto dokonał siedmiu kradzieży w tym telefonów komórkowych, torebek, pieniędzy oraz laptopa i trzech zniszczeń samochodów. Straty są szacowane. Zdobyty łup sprzedał napotkanym przechodniom. Zatrzymany 15-latek trafił do wałbrzyskiej izby dziecka. Funkcjonariusze skompletowali materiał dowodowy w tej sprawie i przekazali do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie 15-latka.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group