Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 23–letnia agresorka napadała na starsze kobiety

Wtorek, 29 marca 2022, 13:28
Autor: red
Wałbrzych: 23–letnia agresorka napadała na starsze kobiety
Fot. KMP Wałbrzych
23–letnia wałbrzyszanka wpadła w ręce policjantów drugiego komisariatu, po tym jak 71–letnia seniorka zgłosiła w miniony czwartek, że kilka dni wcześniej została napadnięta w centrum naszego miasta. Funkcjonariusze ustalili, że to nie było jedyne takie przestępstwo popełnione przez młodą kobietę, a drugie zdarzenie, do którego doszło na Starym Zdroju, miało podobny przebieg i również charakter typowo chuligański.

23 marca funkcjonariusze drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie od 71-latki. Wynikało z niego, że kilka dni wcześniej na jednym z przystanków przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu seniorka została zaatakowana przez nieznaną jej kobietę. Agresorka między innymi uderzyła w głowę pokrzywdzoną plastikową butelką wypełnioną wodą. Kobiecie pomogli inni przechodnie. Sprawczyni udało się uciec, a Policja nie została wtedy ostatecznie o sprawie powiadomiona.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu działania operacyjne pozwoliły jednak na szybkie ustalenie, kto stoi za chuligańskim aktem przemocy. 23-letnia mieszkanka naszego miasta trafiła w ręce policjantów w piątkowy poranek i weekend spędziła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy.

W trakcie czynności procesowych policjanci ustalili, że podejrzana ma swoim koncie inne podobne przestępstwo. W połowie tego miesiąca przy ul. 11 Listopada 23-latka miała również zaatakować starszą kobietę – 80-latkę. Na szczęście obu kobietom nic poważnego się nie stało.

Młoda wałbrzyszanka po wykonanych czynnościach trafiła ostatecznie do aresztu śledczego, gdyż decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu została tymczasowo aresztowana na okres najbliższych dwóch miesięcy. Kobiecie grożą 3 lata pozbawienia wolności, a jako że oba zdarzenia miały charakter chuligański za popełnienie tego typu przestępstw może ją czekać najsurowsza kara.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
8
26%
Złości
19
61%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group