Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2777
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 2–miesięczny areszt dla 28–latka za pobicie, nękanie, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie

Piątek, 13 października 2017, 14:20
Autor: red
Wałbrzych: 2–miesięczny areszt dla 28–latka za pobicie, nękanie, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie
Fot. KMP Wałbrzych
Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy wobec 28–letniego mężczyzny. Pobił on 23–letnią kobietę, a w późniejszym czasie naruszył jej nietykalność cielesną oraz kierował groźby karalne i znieważył.

Zatrzymania realizując informację własną dokonali w miniony poniedziałek policjanci kryminalni Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Funkcjonariusze postawili podejrzanemu zarzut pobicia w czerwcu tego roku swojej konkubiny. W sierpniu i we wrześniu 28-latek dokonał natomiast naruszenia nietykalności cielesnej poszkodowanej, a w jeszcze innym przypadku znieważył ją publicznie, a następnie uporczywie nękał i zastraszał wysyłając telefonicznie wiadomości tekstowe oraz zdjęcia, które wzbudziły w niej poczucie zagrożenia.

Mężczyzna za szereg popełnionych przestępstw może na kilka lat trafić do więzienia. Sąd już zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 2-miesięcznego aresztu. Za pobicie sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za naruszenie nietykalności cielesnej kara do 1 roku pozbawienia wolności, a za tzw. stalking, czyli uporczywe nękanie, kolejne 3 lata „odsiadki”. Sprawcę czeka także wysoka grzywna za znieważenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group