Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 3708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aktywny senator

Wtorek, 22 marca 2011, 13:14
Aktualizacja: 19:16
Autor: PAW
Wałbrzych: Aktywny senator
Fot. PAW
Roman Ludwiczuk włączył się do organizacji obchodów rocznicy upamiętniającej śmierć wałbrzyskich górników. Spotkał się również z Romanem Głodem, dyrektorem Zespołu Szkół nr 8 w Wałbrzychu, w sprawie obchodów Dnia Przedsiębiorczości.

W tym roku przypada 26. rocznica tragicznej katastrofy górniczej, do której doszło w Kopalni Węgla Kamiennego „Wałbrzych”. W wyniku tej tragedii śmierć wówczas poniosło 18 górników. Senator Roman Ludwiczuk spotkał się z Grzegorzem Zalewskim - Prezesem Stowarzyszenia "Górnicza Pamięć". Spotkanie dotyczyło zaplanowanych na 10 kwietnia 2011 obchodów upamiętniających ofiary tragicznej katastrofy w Kopalni Węgla Kamiennego "Wałbrzych" w 1985 roku.

Ustalone jest, że uroczystości rozpoczną się o godz. 12.30 od Mszy Św. w Kościele p.w. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Następnie wszyscy uczestnicy mszy udadzą się na Cmentarz Komunalny przy ul. Moniuszki, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona Płyta Pamiątkowa poświęcona osiemnastu poległym górnikom.

Senator Roman Ludwiczuk spotkał się również z Romanem Głodem - dyrektorem Zespołu Szkół Nr 8 w Wałbrzychu. Podczas tego spotkania rozmawiano głównie o kolejnej edycji Dnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się 31 marca. W Wałbrzychu tego typu impreza zostanie zorganizowana piąty raz w historii.

Jak zwykle uczniowie wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję zwiedzić różne przedsiębiorstwa i poznać specyfikę niektórych zawodów.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group