• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 19:56
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4936
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Allegro będzie szkolić Wałbrzych z biznesu internetowego

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 25 kwietnia 2012, 11:12
Aktualizacja: 11:15
Autor: red
Fot. organizatorzy
Akademia Allegro, prospołeczny projekt popularnej platformy handlowej, rozpoczął wizytę w województwie dolnośląskim. Specjaliści od e–biznesu nauczą mieszkańców aż 17 miast tego regionu, jak osiągnąć sukces w branży e–commerce. Charakterystyczny Truck Allegro, symbol projektu, zagości w Wałbrzychu już 10 maja.

Akademia Allegro prowadzi łącznie kilkanaście projektów edukacyjnych, m.in. darmowe warsztaty dla seniorów z obsługi Internetu, profilaktyczne spotkania w szkołach gimnazjalnych na temat zapobiegania wirtualnym zagrożeniom, czy właśnie zajęcia dla początkujących przedsiębiorców i sprzedawców internetowych. Ten ostatni projekt funkcjonujący pod nazwą Akademia Biznesu Internetowego rozpocznie się w Wałbrzychu już 10 maja.
– Chcemy mieć swój wkład w rozwój branży e-commerce w Polsce, stąd zamierzamy docierać do Polaków w sposób bezpośredni, nie tylko spotykając się z biznesmenami w dużych miastach. Wałbrzych jest częścią większego projektu obejmującego również 16 innych miast w regionie – mówi Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro.

W dotarciu do początkujących e-przedsiębiorców w całym województwie pomaga mobilne centrum szkoleń, którym jest ciężarówka Truck Allegro wyposażona w multimedialny sprzęt niezbędny podczas wykładów i warsztatów.

Wykładowcy Akademii Allegro poprowadzą zajęcia z tematyki biznesu internetowego, które to zajęcia są skierowane do osób myślących o zarabianiu na sprzedaży w sieci lub już działających w branży. Akademia Allegro od początku marca odwiedziła już m.in. Legnicę, Bolesławiec, Zgorzelec czy Głogów, a do końca czerwca w warsztatach z e-biznesu wezmą udział jeszcze mieszkańcy Wrocławia, Jawora, Jeleniej Góry czy Świdnicy.

Kadra Akademii składa się z kilkunastu specjalistów w różnych branżach – począwszy od ekonomii, komunikacji, marketingu poprzez informatykę, grafikę i obróbkę zdjęć. Trenerzy już od kilku lat prowadzą szkolenia w poszczególnych programach, m.in. w Akademii Biznesu Internetowego przeznaczonej dla osób dopiero wdrażających się w mechanizmy e-biznesu. Zajęcia odbywają się właśnie w Trucku Allegro, gdzie jednocześnie może przebywać około 25 osób, którym udostępnia się własne laptopy. Zajęcia dla mieszkańców Dolnego Śląska poprowadzą m.in. Sławomir Rajch, Anna Dmochowska, Rafał Trafarski czy Tomasz i Krzysztof Henelowie.

Obecnie Akademia Allegro podróżuje po województwie dolnośląskim – wcześniej zajęcia odbywały się m.in. pod patronatem Marszałka Województwa w świętokrzyskim oraz Samorządu Województwa w mazowieckim. Dzięki temu trenerzy chcą wykazać jedną z najważniejszych zalet branży e-commerce stanowiącą, że biznes internetowy nie zna jakichkolwiek granic – może być prowadzony z sukcesem zarówno w dużych, jak i średnich miastach Polski.

Szkolenia z dziedziny e-commerce, jakie przygotowano dla mieszkańców Wałbrzycha, to kilkanaście godzin solidnej wiedzy i praktyki biznesu internetowego. Pierwsza część zajęć z trenerami Akademii Allegro będzie dotyczyć prowadzenia biznesu w sieci w oparciu o różne kanały sprzedaży, komunikacji z klientem internetowym, czy układania polityki cenowej. Druga partia składać się będzie z warsztatów tworzenia skutecznych ofert sprzedaży. Uczestniczy dowiedzą się m.in., jak tworzyć zdjęcia do swojego sklepu internetowego, w jaki sposób budować własną markę i zaufanie klientów.

Zapisów na poszczególne szkolenia można dokonywać na stronie organizatora – www.akademia.allegro.pl w dziale Oferta, Szkolenia Terenowe. Koszt dwudniowych zajęć to 60 zł. Zajęcia w Wałbrzychu odbędą się w Trucku Allegro, który zaparkuje w wyznaczonym miejscu. Na całość składają się dwa dni szkoleń i warsztatów: 10 i 15 maja.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group