Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3273
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Andrzej Duda gościł w naszym mieście

Środa, 8 kwietnia 2015, 15:45
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2015, 7:55
Autor: PAW
Wałbrzych: Andrzej Duda gościł w naszym mieście
Fot. PAW
Dziś w siedzibie wałbrzyskiej Solidarności z dziennikarzami i sympatykami spotkał się Andrzej Duda – kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP.

- Wałbrzych to bardzo ważne miejsce w moim objeździe po kraju – zaznaczył Duda. – Wałbrzych to miasto poprzemysłowe, które w przeszłości bardzo mocno ucierpiało. Na początku lat 90. powinno się zrestrukturyzować kopalnie wałbrzyskie, a nie je likwidować. Oszukano mieszkańców tego miasta i stąd wyjazdy z kraju i wyludnianie się Wałbrzycha.

Później pytania dziennikarzy odnosiły się głównie do zbliżającej się rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz do oceny ostatnich informacji na temat rozmów w kabinie pilotów.
- Przyczyny tej tragedii nie są wyjaśnione – mówi Andrzej Duda. – Podstawowe dowody wciąż pozostają poza granicami naszego kraju. Trzeba zabiegać o to, by wrak samolotu wreszcie został do Polski sprowadzony. Dziś jest wiele domysłów i niedomówień.. Nie wiem, czy te nowe informacje są prawdziwe czy też nie. Przykre jednak, że pojawiły się teraz na kilka dni przed rocznicą tej tragedii, a to jest bolesne dla rodzin ofiar. Traci na tym całe polskie społeczeństwo.

Kandydat PiS-u odniósł się również do poziomu kampanii wyborczej prowadzonej przez poszczególnych polityków ubiegających się o urząd Prezydenta.
- Ja prowadzę kampanię merytoryczną i oczywiście oceniam 5-letnią kadencję Bronisława Komorowskiego, ale mówię i wskazuję, czego w czasie tej kadencji zaniechał, a co zrobił niepotrzebnie – tłumaczy Duda. – Oczywiście brudna kampania jest prowadzona i tak będzie zapewne nadal, ale nie dam się w nią wciągnąć.

Fotorelacja ze spotkania Andrzeja Dudy z mieszkańcami miasta jutro na stronie naszego portalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group