Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2017
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Atak na policjantów zakończony aresztem

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 13 grudnia 2011, 17:14
Aktualizacja: 17:15
Autor: red
Fot. KMP w Wałbrzychu
Czterej mieszkańcy Świdnicy zagrzewani do walki przez uczestników imprezy zaatakowali policjantów. Dopiero strzały z broni palnej oraz przyjazd drugiego radiowozu spowodowały ucieczkę agresorów.

10 grudnia około godz. 23.50 przejeżdżający ul. Długą w Wałbrzychu patrol zauważył, jak grupa mężczyzn kopie i uderza po całym ciele leżącego na ziemi mężczyznę. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Mężczyźni nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy. Ich agresja, podsycana przez świadków zdarzenia, obróciła się przeciwko policjantom. Jednego z funkcjonariuszy uderzyli w twarz i po przewróceniu na ziemię zaczęli kopać. Drugi z funkcjonariuszy użył broni służbowej, oddając strzały ostrzegawcze. Strzały z broni palnej oraz przyjazd drugiego radiowozu spowodowały ucieczkę agresorów. W bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali trzech spośród czterech sprawców pobicia. Są to 19, 25 i 26- letni mieszkańcy Świdnicy. Wszyscy byli nietrzeźwi. Najmłodszy miał 1 promil alkoholu w organizmie, pozostali 1,88 i 2,25 promila. Cała trójka została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Za atak na funkcjonariuszy podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group