Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Beata Żołnieruk komentuje sytuację boguszowskich przewoźników

Środa, 14 marca 2018, 11:11
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Beata Żołnieruk komentuje sytuację boguszowskich przewoźników
Fot. red
Po ostatniej konferencji prasowej zwołanej przez starostę Jacka Cichurę, głos w sprawie prywatnych przewoźników zabrała Beata Żołnieruk z centroprawicowej partii Porozumienie, zasiadająca w zarządzie krajowym i okręgowym oraz będąca przewodniczącą koła wałbrzyskiego partii Porozumienie.

"Obecnie mieszkańcy Boguszowa Gorce z tytułu powierzenia Gminie Wałbrzych zadań, w zakresie lokalnego transportu zbiorowego, partycypują w kosztach ponad 21 tys. zł miesięcznie. W sytuacji, gdy prywatni przewoźnicy zlikwidują swoje kursy śmiem twierdzić, że suma zostanie co najmniej podwojona.

Jak już wcześniej wspominałam, to było chyba do przewidzenia. Taka jest kolej niepotrzebnej ingerencji w wolny rynek. Być może ktoś w końcu powinien się przyjrzeć temu, w jaki sposób- mam tutaj na myśli niegospodarność- wydawane są publiczne pieniądze?

Słusznie zauważył Jacek Cichura - Starosta wałbrzyski skargi należy kierować bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za ten kuriozalny stan rzeczy, czyli do Prezydenta Wałbrzycha. Zapytacie dlaczego kuriozalny? Odpowiem krótko. Taka sytuacja nie ma miejsca w żadnym innym zakątku Polski. Każdy normalny samorządowiec, cieszy się kiedy do kasy gminy wpływają podatki od prywatnych przewoźników, a oni sami realizują usługi przewozu dla gminy bezpłatnie" - pisze Beata Żołnieruk.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group