Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 4030
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Bezpłatne porady

Środa, 26 sierpnia 2020, 11:25
Aktualizacja: Czwartek, 27 sierpnia 2020, 8:01
Autor: red
powiat wałbrzyski: Bezpłatne porady
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Potrzebujesz pomocy prawnika, doradcy, mediatora? Nie jesteś w stanie ponieść kosztów odpłatnych porad prawnych i obywatelskich? Zadzwoń i umów się na poradę prawną.

Co musisz zrobić?

Umówić się na poradę telefonicznie pod numerem telefonu: 74 846-05-48 lub wysyłając e-mail na adres: poradaprawna@powiatwalbrzyski.pl w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu; podając imię i nazwisko, nr telefonu.

W umówionym terminie zadzwoni do Państwa adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń.

Jak przygotować się do porady z prawnikiem przez telefon?

- Przygotuj kartkę papieru oraz długopis aby zanotować potrzebne informacje

- Przed przystąpieniem do porady zapisz sobie istotne kwestie aby o niczym nie zapomnieć

- Zapisz sobie listę pytań do mecenasów

- Przygotuj wszystkie dokumenty dotyczące sprawy (np. pisma z sądu). Najlepiej aby były ułożone chronologicznie. Pamiętaj aby nie zatajać żadnych informacji Dzięki temu prawnik będzie mógł zaproponować najlepsze możliwe rozwiązanie Twojego problemu

- Jeśli czegoś nie dosłyszałeś/aś lub nie zrozumiałeś/aś, poproś o powtórzenie i wyjaśnienie

Na czym polega darmowa pomoc prawna?

- poinformowaniu osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach;

- wskazaniu osobie uprawnionej sposobu rozwiązania dotyczącego jej problemu prawnego;

- sporządzeniu projektu pisma w sprawach w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym;

- sporządzeniu projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub o ustanowienie pełnomocnika z urzędu oraz poinformowaniu o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje:

- działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia świadomości tej osoby, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach. Są to w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego.

Prawnik:

- poinformuje cię o przepisach oraz prawach i obowiązkach, które Ci przysługują,

- powie, jak możesz rozwiązać swój problem prawny,

- pomoże Ci napisać pismo, na przykład o rozłożenie długu na raty, wniosek do gminy o przydzielenie mieszkania socjalnego, wniosek o wypowiedzenie umowy o pracę z winy pracodawcy, pismo do ZUS o przeliczenie emerytury czy zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group