Wałbrzych: Biegli po schodach [ FOTO]

Niedziela, 15 kwietnia 2012, 10:01
Aktualizacja: 10:02
Pierwszy etap IX Biegowego Turnieju Rycerskiego za nami.

W sobotnim biegu „Tarasy i Schody Zamku Książ” wystartowało 65 biegaczy, którzy do pokonania mieli 4 km trasy po Książańskim Parku Krajobrazowym, tarasach zamkowych oraz ok. 200 schodów na 5 piętro.

Pierwszy trasę biegu pokonał Piotr Holly (16 min. 15 sek.), drugi był Robert Kubiak (16:26), a trzeci Patryk Łazarski (16:52). Panie rywalizowały na nieco krótszej trasie. Najlepszy wynik osiągnęła Halina Szczęsna-Radzikowska (9:19) przed Katarzyną Chomiak (10:11), która po dłuższej przerwie powróciła na trasy biegowe, a trzecia na mecie zameldowała się Anna Pernej (10:34).

Od kilku lat uczestnicy biegają po tarasach zamkowych i zawsze gościnność władz zamku jest dla nich bezcenna i tak było w tym roku. Jednak zawody musiały się odbyć z blisko 30-minutowym opóźnieniem, ponieważ ktoś czegoś nie dopatrzył i nie można było znaleźć klucza do bramy zamkowej.