Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 3006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bogata kartoteka 16–latka

Poniedziałek, 11 maja 2020, 12:22
Aktualizacja: Wtorek, 12 maja 2020, 8:18
Autor: red
Wałbrzych: Bogata kartoteka 16–latka
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony czwartek policjanci kryminalni z Wałbrzycha zatrzymali 16–latka, który na początku maja włamał się do szkoły podstawowej przy ul. Dunikowskiego, skąd zabrał dwa laptopy, głośnik i wiertarkę powodując straty w łącznej kwocie prawie 5 tysięcy złotych. Jak się okazało podczas czynności procesowych nieletni popełnił także inne czyny karalne.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali sprawcę włamania do szkoły podstawowej w dzielnicy Piaskowa Góra. Okazał się nim 16-letni wałbrzyszanin. Ustalono również, że w popełnieniu czynu karalnego pomagał mu kolega - 14-letni mieszkaniec Wałbrzycha. On w trakcie prowadzonych czynności również został zatrzymany.

W toku dalszych działań operacyjnych policjanci udowodnili, że nie był to jedyny czyn karalny, jakiego dopuścił się 16-latek. Funkcjonariusze przedstawili nieletniemu również zarzut włamania do piwnicy na przełomie maja i czerwca 2019 roku, gdzie jego łupem padł rower o wartości prawie 1 tys. złotych. Dodatkowo nieletni pod koniec lutego 2020 roku dokonał podpalenia przyczepy kempingowej oraz pojemnika na odpady. Do obu zdarzeń doszło na terenie Piaskowej Góry w Wałbrzychu.

Podczas prowadzonego postępowania dotyczącego serii podpaleń pojemników na śmieci w dzielnicy Piaskowa Góra, w tym samym dniu, funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali także 15-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który w okresie od września 2019 roku do lutego 2020 roku dokonał umyślnie podpaleń pojemników na odpady w dzielnicy Piaskowa Góra. Mundurowi ustalają obecnie, ile dokładnie było tych zdarzeń.

Wszyscy trzej zatrzymani nieletni usłyszeli już zarzuty popełnienia czynów karalnych. Materiały w ich sprawach zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje teraz o ich losie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group