Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5480
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Brutalny napad

Środa, 19 czerwca 2024, 11:36
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Brutalny napad
Fot. KMP Wałbrzych
Kilkanaście dni temu w Boguszowie–Gorcach doszło do brutalnego napadu, podczas którego mężczyzna został pobity i okradziony. Choć początkowo nie zgłosił sprawy, to po czasie zdecydował się jednak na kontakt z Policją.

Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2024 roku, gdy 68-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przebywał w miejscu zamieszkania. Został napadnięty przez grupę mężczyzn, którzy zaatakowali go, brutalnie pobili i ukradli mu wartościowe przedmioty, w tym dowód osobisty, telewizor oraz kartę płatniczą. Ofiara napadu, starszy mężczyzna, był zastraszany i początkowo nie zdecydował się na zgłoszenie sprawy organom ścigania.

Kilka dni po incydencie, 68-latek zdecydował się jednak poinformować Policję o całym zajściu. Złożył szczegółowe zeznania, opisując zarówno przebieg napadu, jak i napastników. Jego decyzja o zgłoszeniu sprawy była kluczowa dla rozpoczęcia dochodzenia.

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach natychmiast podjęli działania, mając na celu zatrzymanie sprawców. Dzięki precyzyjnym informacjom dostarczonym przez poszkodowanego, funkcjonariusze szybko zidentyfikowali podejrzanych. W ciągu zaledwie kilku godzin przeprowadzone zostały działania, które doprowadziły do zatrzymania napastników. Są nimi mężczyźni w wieku 41, 40 i 30 lat. Podczas prowadzonych czynności, jeden z zatrzymanych wskazał policjantom także miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów. Wśród odzyskanych rzeczy znalazł się dowód osobisty oraz karta bankomatowa.

Zatrzymani napastnicy odpowiedzą teraz za napaść i kradzież, co polski Kodeks karny określa jako rozbój. Grożą im surowe kary wieloletniego więzienia, gdyż przepisy przewidują w tym zakresie pozbawienie wolności do 15 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

3
11%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
11%
Złości
19
70%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group