Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3679
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Chciał zamieszkać w aucie

Czwartek, 8 grudnia 2022, 8:17
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Chciał zamieszkać w aucie
Fot. KMP Wałbrzych
Boguszowscy policjanci, przy współpracy z wałbrzyskimi mundurowymi, odzyskali skradziony 3 grudnia z terenu Świebodzic samochód osobowy i zatrzymali sprawcę przestępstwa.

W toku wykonanych czynności operacyjnych boguszowscy policjanci, przy współpracy z funkcjonariuszem z pionu zwalczającego przestępczość gospodarczą wałbrzyskiej komendy, ustalili, że skradziony w miniony wtorek z jednej ze świebodzickich ulic samochód osobowy o wartości ponad 23 tysięcy złotych, znajduje się na ul. Kasprowicza w Boguszowie-Gorcach. Przeprowadzone w środę działania doprowadziły do zabezpieczenia przez mundurowych samego pojazdu, a także zatrzymania sprawcy kradzieży – 25-latka. Mężczyzna ostatnie godziny spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy, by usłyszeć zarzut.

Podczas czynności procesowych, mężczyzna oświadczył, że włamał się do pojazdu przez bagażnik, a jego celem była kradzież wartościowych przedmiotów znajdujących się w środku. Samochód ukradł tylko dlatego, że w schowku znalazł kluczyk do stacyjki, a jako że nie miał się gdzie podziać, po tym jak wyszedł z więzienia, postanowił w nim zamieszkać. Udał się więc ze Świebodzic do Boguszowa-Gorc. Wcześniej część mienia znajdującego się w samochodzie zastawił w lombardzie. Policjanci odzyskali nawigację, dwa foteliki dziecięce i wideorejestrator.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 15, w związku z działaniem w warunkach powrotu do przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
3
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
13%
Smuci
3
19%
Złości
7
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group