Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cisza w dźwięku

Wiadomości: Jedlina Zdrój
Środa, 27 lutego 2013, 9:10
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
25 lutego w Galerii Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju odbyło się kolejne spotkanie artystyczne w ramach cyklu „Krajobrazy dźwiękiem malowane”. Tym razem wystąpiła Akademia Dźwięku i Ciszy „Padma”, prezentując program pod tytułem „Cisza w dźwięku”.

Spotkanie prowadzili Urszula i Zbigniew Szmidt – twórcy Akademii Dźwięku i Ciszy „Padma”. Głównym tematem spotkania był relaks i różne sposoby relaksacji. Uczestnicy mogli przy subtelnych dźwiękach gongów i mis dźwiękowych doświadczyć relaksu pasywnego. Zostali wprowadzeni w idylliczny świat wyobraźni przez Urszulę Szmidt. Następnie widzowie przekonali się, że nawet dźwięki dla nas niesłyszalne mają jednak wpływ na organizm. Wpływ jak najbardziej pozytywny. W tym celu Zbigniew Szmidt zastosował duży kamerton, a uczestnicy mogli odczuć jego wibracje i przenikające fale dźwiękowe. Relaks aktywny polegał na wspólnym „muzykowaniu”. Uczestnicy poinstruowani przez prowadzących odgrywali razem proste melodie, używając do tego celu różnego rodzaju instrumentów perkusyjnych a także kolorowych tub o nazwie Boomwhackers o różnej długości a co za tym idzie emitujących różne dźwięki, przy pomocy których stworzyli zespół i odegrali dwie melodie, znakomicie się przy tym bawiąc. Chętni mogli też spróbować swoich sił w grze na dzwonkach.

Spotkanie w niczym nie przypominało zwykłego koncertu czy standardowego wykładu. Było formą warsztatów, w których publiczność brała aktywny udział. Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w zajęciach praktycznych, wymagających współpracy i koordynacji. Na spotkanie przybyli nie tylko mieszkańcy Jedliny Zdroju, ale również przebywający w Jedlinie kuracjusze. Wszyscy dobrze się bawili, dowiedzieli wielu nowych rzeczy i przede wszystkim zrelaksowali a to właśnie było głównym celem spotkania.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group