Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4793
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Co z tą wałbrzyską demokracją – podsumowanie

Czwartek, 21 lipca 2011, 10:13
Aktualizacja: 18:23
Autor: Sven
Wałbrzych: Co z tą wałbrzyską demokracją – podsumowanie
Fot. Sven
– Nie mamy czarodziejskiej różdżki, za dotknięciem której moglibyśmy naprawić to, co jest do naprawienia w Wałbrzychu, w ciągu kilku tygodni – mówili na konferencji prasowej przedstawiciele Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Jacek Kwiatkowski i Witold Monkiewicz z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej byli w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Wałbrzychu kilka razy. W tym czasie przeprowadzili trzy spotkania z mieszkańcami Wałbrzycha. W sumie, w tych spotkaniach wzięło udział sto osób. Jak na ponad 95 tysięcy uprawnionych do głosowania nie jest to liczba powalająca, potwierdzająca niską jakość kapitału społecznego.

W trakcie trzech spotkań udało się wystosować apel do mieszkańców o udział w wyborach, stworzyć Kartę Wałbrzyską, będącą zestawem zasad prowadzenia etycznej kampanii wyborczej i samych wyborów. Jak się wydaje, najważniejszym efektem działań FRDL jest przygotowywana właśnie kampania profrekwencyjna.

Będzie się ona odbywać do wyborów pod nazwą „Zielona wstążeczka”. Opracowany został projekt plakatu, który ma się pojawić w miejscach publicznych. Plakat utrzymany jest w odcieniach zieleni – koloru symbolizującego nadzieję i barwy Wałbrzycha. Widnieje na nim zielona wstążka i napis: „ Głosujemy uczciwie – mieszkańcy Wałbrzycha”.

Dzisiaj (21 lipca) ma się odbyć spotkanie grupy inicjatorów akcji w celu ustalenia szczegółowego planu działania. Akcję koordynuje Ewelina Małecka-Gad. Plakaty ma wydrukować jeden z przedsiębiorców z branży poligraficznej. Rozklejaniem plakatów i rozdawaniem wstążek zajmą się wolontariusze, ale inicjatorzy akcji chcą namówić kandydatów na prezydenta, by złożyli się po 250 złotych na wstążki. Dzisiaj się okaże, czy dali się namówić.

Zainteresowani pomocą w kampanii "Zielona Wstążeczka" są oczekiwani dzisiaj, 21 lipca 2011 o godzinie 16 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im Angelusa Silesiusa.
Organizatorzy zapraszają również na profil na FB.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group