Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czy Sejmik Województwa Dolnośląskiego przekaże więcej pieniędzy na przebudowę ulicy Strzegomskiej?

Wtorek, 11 lutego 2014, 13:30
Aktualizacja: 22:06
Autor: red
Wałbrzych: Czy Sejmik Województwa Dolnośląskiego przekaże więcej pieniędzy na przebudowę ulicy Strzegomskiej?
Fot. PAW
Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął 26 września 2013 roku dwie uchwały w sprawie finansowania przebudowy ul. Strzegomskiej. Remont drogi miał być prowadzony na odcinku o długości około 3,5 km – od ronda przy zakończeniu ul. Uczniowskiej do skrzyżowania ulic: Strzegomskiej, 11 Listopada, Świdnickiej i Noworudzkiej.

Niestety, przetarg na wykonanie dokumentacji i prac zakończył się niepowodzeniem, ponieważ zgłosiła się tylko jedna firma, która zaproponowała kwotę większą o ponad 6 milionów zł od tej, która widniała w kosztorysie.

W najbliższą środę radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego głosować będą nad kolejnymi dwiema uchwałami, które mają zwiększyć wysokość przekazanej kwoty do 8 milionów 652 tysięcy 350 zł (o 3 miliony 584 tysiące 350 zł) na przebudowę na obszarze gminy Walim oraz 9 milionów 168 tysięcy 200 zł (o 3 miliony 086 tysięcy 200 zł) na obszarze Wałbrzycha.

Ten wzrost niestety wywołał znaczne kontrowersje wśród radnych podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmikowej Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki. Poparcie dla uchwał dało tylko 4 radnych. Jeśli ta tendencja się utrzyma podczas sesji Sejmiku projektom grozi odrzucenie, a realizacja inwestycji może być znacznie przesunięta w czasie.
- Dobrze widać, że w siedzibie władz województwa ktoś "przełożył wajchę" w sprawie Wałbrzycha i będzie trudniej przeforsować korzystne dla miasta decyzje. Jednocześnie trudno też usprawiedliwić władze miasta, które narzucają w ogłoszeniu przetargowym tak napięte terminy, że cena za inwestycje bardzo przekracza przyznane środki. To będzie ważna środa dla Wałbrzycha – mówi radny Sejmiku Piotr Sosiński.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group